Oblíbený francouzský vůz Renault Laguna nás po třech generacích opouští. Na jeho místo usedne zcela nový model, který však z laguny vychází, jeho jméno je Talisman, který se bude snažit o umístění značky Renault ve střední třídě.

Renault si v poslední době oblíbil znovuoživování svých postarších modelů a stejně tak je tomu i u novinky S názvem Talisman, který nahrazuje ve střední třídě evropského trhu model Laguna, jehož tři generace si našli srdce mnoha osob. Koncept jménem Talisman se nám představil již v roce 2001, kdy představoval super lehké auto s váhou hluboce pod jednu tunu. To navíc bylo poháněno vidlicovým osmiválce o objemu 4,5 litru. Takže se jednalo o opravdu ostrou záležitost.

reta20_559a8f89602fe

Od sériového Talismanu sice takovéto závratné hodnoty čekat nemůžeme, ale ani tak neurazí. Jedná se totiž o model, který nastupuje na místo Laguny a také nepříliš úspěšného modelu Latitude, který byl určen pro ruský trh, a byla vyráběn v Jižní Koreji. Spadá tak do evropského segmentu D střední třídy, ve kterém to nebude mít vůbec jednoduché. Hlavními tahouny jsou zde totiž osvědčené německé modely a tak se bude muset Talisman o své slovo řádně porvat.

reta30_559a8f8a3ff67

Tvary vozu popisuje sám jeho tvůrce jako asertivní, elegantní a svalnaté. Maska vozu je chromovaná a společně s diodami denního svícení do tvaru písmene C vytváří luxusní dojem. Velice zajímavé je řešení zadních svítilen, s 3D efektem. Renault sází na širokou nabídku barevných variant vozu.

reta50_559a8f8ae5011

Talisman je poháněn trojicí čtyřválcových turbodmychadly přeplňovaných šestnáctistovek řady Energy s přímým vstřikem a ocelovými písty podávající výkon 147 kW, který je znám již z modelu Espace. Tento motor doplňují také dva vznětové motory o výkonu 96 kW a 118 kW.

reta00_559a8f8820767

Na kompletní vůz se můžete podívat ve videu, které jej představuje v plné parádě.

https://youtu.be/lKNFVd-INlQ