•    Nový Tiguan v roli doprovodného vozu týmu BARTH Racing má za sebou první čtyři etapy na Rallye Dakar
•    Tiguan 2.0 TDI 4Motion řídí posádka Korec/Vraný
•    Tiguan alias „Alan“ suverénně zvládá i náročný terén
•    Doprovodný vůz vytváří zázemí pro mediální tým

Volkswagen Tiguan

Tým BARTH Racing, podporovaný značkou Volkswagen, a s ním i jeho doprovodný vůz Volkswagen Tiguan, úspěšně absolvoval první čtyři etapy letošní Rallye Dakar. Sériový Tiguan 2.0 TDI 4Motion s přezdívkou „Alan“ překonává každý den několik stovek kilometrů v nejdrsnějších podmínkách.

„Již úvod Rallye Dakar 2017 potvrdil, že se jedná o nejnáročnější soutěž na světě. Účastníky i jejich techniku totiž přivítaly teploty přesahující 40 stupňů, nebezpečné úseky s popadaným kamením a vyjetými kolejemi, hluboké brody, lijáky měnící trať v rozblácené pasti,“ říká Michal Burkoň, manažer týmu BARTH Racing. „Nový Tiguan v barvách našeho týmu BARTH Racing si však dosud poradil se všemi nástrahami a v dakarském pelotonu si vede nadmíru skvěle. Držíme palce jemu i celému týmu, aby i nadále zdárně překonával všechny překážky a úspěšně dojel do cíle v argentinském Buenos Aires.“

Legendární Rallye Dakar odstartovala do svého již 39. ročníku v pondělí 2. ledna v časných ranních hodinách v hlavním městě Paraguaye. Volkswagen Tiguan se startovním číslem 1057 dostal od týmu BARTH Racing přezdívku „Alan“ a první pochvaly se dočkal již před startem slavné vytrvalostní soutěže. V areálu startovního bivaku totiž díky svému suverénnímu pohonu všech kol 4Motion zajistil komfortní a bezpečnou přepravu posádkám ve velmi vysokých teplotách okolo 40 °C a bahnitém terénu.

Po extrémně teplém a deštivém počasí prvních dvou etap v Paraguayi a Argentině čekaly na účastníky v následujících dvou etapách v horách hraniční oblasti mezi Argentinou a Bolivií opačné extrémy – prudké ochlazení doprovázené bouřemi a vysoké nadmořské výšky až 5000 metrů nad mořem.

Během necelých tří týdnů ujedou účastníci Rallye Dakar 2017 několik tisíc kilometrů v náročných podmínkách s neustálými změnami počasí i povrchu. Výjimkou v itineráři nejsou ani více než tisícikilometrové denní etapy. Úkolem Tiguanu je poskytovat v nejnáročnější soutěži světa potřebné zázemí pro mediální tým, vedený Vlastou Korcem, reportérem Rádia Impuls, a Miroslavem Vraným, mediálním manažerem týmu BARTH Racing. Náročná trasa vede jihoamerickými státy Paraguay, Bolívie a Argentina. Účastníci budou očekáváni 14. ledna 2017 v cíli v argentinském Buenos Aires.

„Alan“ se postavil největší výzvě v motoristickém sportu bez jakýchkoli speciálních úprav. Pod kapotou odvádí spolehlivou práci vznětový motor 2.0 TDI, vyladěný na nejvyšší výkon 140 kW (190 k). Hnací sílu přenáší na vozovku sedmistupňová dvouspojková převodovka ve spolupráci se systémem pohonu všech kol 4Motion. Jízdu v náročném terénu posádce usnadňuje adaptivní regulace podvozku a paket Offroad.

Pardubický závodní tým BARTH Racing vznikl v roce 2014 jako divize společnosti Autocentrum BARTH a.s., prodejce osobních i užitkových vozů Volkswagen. Tým BARTH Racing se poprvé zúčastnil Rallye Dakar v roce 2015 a letos odstartoval do legendární soutěže již potřetí.

BARTH Racing měl v Rallye Dakar 2017 hned čtyři želízka v ohni. Se čtyřkolkou bojoval o úspěch pětinásobný vítěz Rallye Dakar Josef Macháček (v soutěži už bohužel nepokračuje) a po jeho boku prožívá ve stejné kategorii dakarskou premiéru Zdeněk Tůma. V kategorii motocyklů se na start postavil zkušený jezdec David Pabiška společně s Rudolfem Lhotským.

Celé účinkování týmu BARTH Racing v Rallye Dakar 2017 můžete sledovat na webu www.barth-racing.cz, případně sociálních sítích BARTH Racing (Facebook, Instagram, YouTube).