Světová premiéra na autosalonu ve Frankfurtu (IAA): Volkswagen představuje první pojízdný prototyp vozu Polo R WRC, který bude použit pro spuštění testovacího programu ke vstupu do Rally World mistrovství FIA.

Volkswagen Polo R WRC

“V únoru jsme začali připravovat koncepci a design prototypu Polo R WRC. Již nyní můžeme představit první vůz, se kterým podstoupíme rozsáhlé testování před naším vstupem do mistrovství světa,” řekl ve Frankfurtu šéf Volkswagen Motorsport Kris Nissen. “Jsem rád, že náš tým dal auto dohromady v tak krátké době. Jsem hrdý na to, že jej můžeme ukázat veřejnosti právě na IAA ve Frankfurtu.”

300 koní pod kapotou

Pod kapotou VW Polo R WRC je 1,6litrový motor, který má výkon kolem 300 koní a točivého momentu 350 Nm. Výkon přenáší sekvenční převodovka na všechny čtyři kola. Novinka Volkswagenu se bude muset vypořádat se všemi typy povrchů, jakými jsou vedra Jižní Ameriky, nebo naopak jízdy po ledu ve Skandinávii. To samé se týká i různých povrchů šotolina, asfalt, led, sníh a bláto všeho druhu.  Nové Polo R WRC si můžete ve Frankfurtu prohlédnout po celou dobu konání autosalonu.

Škoda Fabia Super 2000

V roce 2013 Volkswagen začne soutěžit v nejvyšší kategorii Rally WRC.V současné době tým  Volkswagen Motorsport poznává tratě mistrovsví světa a zkouší různé mladé talenty. Jako náčiní si vybral z koncernové rodiny vůz Škoda Fabia Super 2000 a tým už myslí na novou zbraň Volkswagen Polo R WRC.