Úvodní soutěže Mistrovství světa v rally předčily očekávání týmu. Po druhém místě v Rally Monte Carlo, vyhrál Sébastien Ogier druhou letošní soutěž Švédskou rally.

Volkswagen Polo R WRC

VW Polo R WRC proměnilo své druhé vystoupení v nejvyšší soutěži WRC první vítězství. Tovární jezdec Sebastien Ogier a spolujezdec Julien Ingrassia se po druhé rychlostní zkoušce dostal do vedení Švédské rally a udržel si ho až do cíle. Přitom sváděl napínavý souboj s mistrem světa  Sébastienem Loebem (Citroën).

Sebastien Ogier

“Bylo to vzrušující finále posledního dne. Sébastien Loeb doslova v rychlostních zkouškách letěl. Já jsem musel opravdu  hodně tvrdě tlačit a jet na samém limitu s cílem udržet svůj náskok” řekl šťastný Sébastien Ogier. Nakonec zvítězil s náskokem 41,8 sekundy a vyhrál i Power Stage, která zajišťuje další tři mistrovské body, a díky tomu přebírá první místo v celkovém pořadí MS Rally.

Jari-Matti Latvala

Celkově na čtvrtém místě za norským Mads Østberg dojel Jari-Matti Latvala se spolujezdcem Miikki Anttilalou. I on si Power Stage připsal další dva mistrovské body. ” Volkswagen Polo R WRC je výborný vůz, Sébastien a Julien s ním dokázal zvítězit” řekl Latvala a dodal “Že jsme nemohli být na vrcholu je pouhá skutečnost, že máme méně zkušeností s novým autem” Příští příležitost k získání více zkušeností bude mít Latvala v rallye Mexiko, ve dnech  7-10. března, kdy se jede další závod MS rally.