Volkswagen Phaeton se dočká svého nástupce. Ten bude dělat radost především příznivcům alternativních pohonů, protože bude využívat čistě elektrického pohonu. Jedná se tedy o jasnou náplast na bolístku, kterou Volkswagen naší planetě způsobil svým podvodným chováním.

Volkswagen Phaeton byl ve své původní verzi jedním z nejdéle nabízených modelů v paletě Volkswagenu. Nikdy se však nejednalo o nikterak výjimečně ziskové auto, na které by se stály řady, ba naopak. Phaten měl sice i po pěti letech prodeje co nabídnout, ale jeho cena a některé použité technologie byly tak nesmyslné, že jeho pořízení bylo naprosto iracionální.

Ještě před příchodem aféry se špitalo, že se chystá nástupce první generace. Ovšem s příchodem aféry Dieselgate bylo všem jasné, že luxusní model, který bude stavě především na využití turbodieselu, se svého oživení jen tak nedočká. Jaké to však bylo překvapení, když Volkswagen oznámil, že se automobilu dočkáme a to již za pět let. Tím nejdůležitějším je však to, že vůz bude využívat čistě elektrického pohonu, což jasně dokládá, že se Volkswagen chce zákazníkům zalíbit a tak trochu odčinit zlo, které svým podvodným softwarem napáchal.

Vůz se stane vlajkovou lodí celého koncernu, a jeho cílem bude být další rybou v čistě elektrickém rybníčku, kde doposud vládne pouze Tesla s Modelem S. Volkswagen se tak snad již přestane tvářit, že jsou turbodiesely naprosto ekologické, a konečně se pustí do práce s takovými pohony, které se ekologické jen netváří.

Oproti původním plánům se čekací lhůta na novinku trochu protáhne. Na trh by měl nový Phaeton II dorazit až v roce 2020. Techniku by měl sdílet s modelem Q6 e-tron, díky čemuž nám nabídne velmi dlouhou dojezdovou vzdálenost a nejnovější asistenční systémy, mezi kterými by nemělo chybět ani bezpilotní řízení, v určitém stupni.