Pomalu to vypadá, že Volkswagen je takovým malým sběratelem pokut z celého světa. Zatím co některé státy se ještě nepochlubili se svou sankcí, jiné jí již dávno udělili a mezi nimi je i Jižní Korea, která se s tím nepárala.

Ty největší pokuty Volkswagen očekává především od amerického a také evropského trhu, potažmo jednotlivých států, kterých se tyto trhy týkají. Právě tyto dva trhy jsou ty, o niž již od začátku Volkswagen nevíce mluví, a to z toho důvodu, že jsou jeho prioritní. Na asijský trh tak trochu pozapomněl, ovšem Jižní Korea se nyní připomněla a pro Volkswagen ne zrovna příjemně.

Udělila totiž Volkswagenu pokutu a to ve výši, kterou očekával jen málo kdo. Jedná se doposud o nejvyšší pokutu, jako kdy Jihokorejská republika udělali, co se automobilového průmyslu týče. Konečná částka se vyšplhala na 14,1 miliardy wonů, což je přibližně 323 milionů korun, a to vše samozřejmě kvůli manipulaci s emisními normami.

Krom této finanční pokuty nařídila Koncernu svolat přes 125 tisíc naftových vozidel, u kterých by bylo možné údaje falšovat. Zároveň ministerstvo životního prostředí dodalo, že bude prošetřovat dalších 30 tisíc naftových vozidel, u kterých mají taktéž podezření a na ovlivňování údajů a také oznámilo, že vyšetřování celého incidentu se přesune i na jiné výrobce, než pouze na Volkswagen.

Jižní Korea je tak po Spojených státech druhým státem, který se rozhodl Volkswagen potrestat na základě vlastních emisních testů. Celkově se odhaduje, že jen na pokutách Volkswagen přijde o 40 miliardy eur, tedy asi jeden bilion korun, což je číslo pro normálního smrtelníka naprosto nepředstavitelné a nebyl by jej schopen utratit, ani kdyby se hodně snažil. Prozatím nejvyšší pokuta hrozí ze strany USA, kde se mluví asi o 18 miliardách dolarů a to ještě není konečné číslo.