Volkswagen Andretti Rallycross Team představil v Chicagu na Auto Show GRC Beetle s více než 560 koňmi a pohonem všech kol.

VW GRC Beetle

Volkswagen Beetle vstoupí letos v Americe do motoristického sportu. V Chicagu na Auto Show představil Volkswagen U.S. rallycrossový Beetle s pohonem všech kol a výkonem 560 koní (412 kW)

Volkswagen Andretti Rallycross Team

Partneři Volkswagen s Andretti Autosport vytvořili tým Volkswagen Andretti Rallycross Team  a připravují pro rallycross dva vozy za jejiž volanty budou Tanner Foust a Scott Speed. Z počátku bude tým závodit ze soutěží s upravenými vozy VW Polo, které vyhrály v loňském roce World Rally Championship v jezdcích i značkách. Teprve v průběhu letošní sezony přesednou jezdci do ostrých GRC Beetle představených v Chicagu.

Rallycross v USA

Tento rallycrossový Beetl třetí generace s pohonem všech kol dosahuje výkonu kolem 560 koní (412 kW). Rallycross je nejrychleji se rozvíjející forma motoristického sportu v USA a po celé zemi přitahuje velké davy včetně přímých televizních přenosů.  Auta proti sobě soutěží na uzavřené trati v několika sériích jízd, kde diváci vidí více jak 20 metrů dlouhé skoky.