Volkswagen má tendenci napravovat své chyby a dokazují nám to i strategické plány do budoucna, které nyní odhalil. Ty obsahují plány na zvýšení aktivity v oblasti elektromobilů i snižování investic o celou miliardu eur ročně.

Jaká bude strategie Volkswagenu v dalších letech? Tak to byla otázka, která zajímala velkou část automobilového světa. Volkswagen se nyní na všem dohodl a zveřejnil několik strategických plánů, v rámci kterých se bude v příštích letech pohybovat. V první řadě se pozornost, celkem logicky, obrátila na strategii týkající se naftových motorů.

právě u nich se bude do budoucna zlepšit svou reputaci a co nejvíce ulehčit životnímu prostředí. Jak v Evropě, tak i v USA chce zavést selektivní katalyckou redukci, tedy filt pevných částic a stejně tak i vstřikování močoviny AdBlue. Z enviromentálního hlediska by se mělo jednat o co nejlepší možnou strategii.

Dále by se Volkswagen rád soustředil na rozvoj modulární platformy MQB, která by se měla zaměřovat především na plug-in hybridní pohony vozu s lepším dojezdem. Zároveň by se mělo začít pracovat i na velkoobjemových elektrických vozech s dojezdem přes 300 km a také na mild hybriky. Zlepšovat se však dále budou i pohonné jednotky typu CNG, benzínové i naftové.

Spolu s tím přišla také celkem šokující informace, že nově chystaný luxusní Phaeton by měl přijít pouze v elektrické verzi . To znamená, že vlajková loď celé značky prošla opravdu závažným vývojem, díky čemuž by měl vůz nabízet vysoký dojezd, ty nejmodernější asistenční systému příští generace a také vzrušující design celého vozu.

Volkswagen taktéž zredukovat roční investici a to o rovnou jednu miliardu eur, tedy přes 27 miliard korun českých. Zdali tyto kroky budou stačit či nikoliv ukáže jen čas. My Volkswagen kvitujeme za to, že se očividně snaží a dělá pro zlepšení své situace, co jen se dá.