Před nějakou dobou se nám představil nový Superb, který si nic nezadá s nejnovějšími luxusními vozy Evropy. Nyní však přišla na řadu další verze tohoto povedeného vozu, tentokráte ve verzi Combi, kterou Češi tak moc milují.

Kombík je snad tím nejoblíbenějším tvarem karoserie, jakou v tuzemsku známe a moc dobře si je toho vědoma i Škodovka, která se snaží každý ze svých modelů do podoby Combi dostat. Jinak tomu není ani u nejnovějšího Superbu, který sice má premiéru až na autosalónu v Ženevě, ale oficiálně se nám na fotografiích předvedl až nyní.

sksuco30_556312e384585

Nový vůz stojí na platformě MQB-B a disponuje nejrůznějšími technickými novinkami, adaptivním odpružením, novými motory splňujícími Euro normu 6 začínaje a připojení k internetu pomocí wifi hotspotu či systém Android auto konče. To všechno jsou však technologie, které jsme si představili již v první verzi tohoto vozu. S příchodem Combi nás bude nejvíce zajímat zavazadlový prostor. Ten má celých 660 litrů, tedy o dvacet sedm litrů více než předchůdce. A zvětšil se také celkový prostor vozu. Toho je tedy ve voze opravdu požehnaně, takže převoz většího množství věcí by neměl být problém.

sksuco91_556312e42cf22

Podle našeho názoru je snaha škodovky vyhovět vstříc i zákazníkům, kteří potřebují luxusnější, avšak i prostornější vůz, velmi dobrým krokem. Jak se zdá krok tímto směrem, který byl poprvé vykonán teprve u předešlé modelové řady Superbu se vyplatil a znát je to i na silnicích, kde většinou potkáváte Superby právě ve verzi Combi.

sksuco92_556312e44694f

U této starší generace se cenovka standardního modelu a modelu Combi lišila o přijatelných 30 000 a podobný rozdíl se dá očekávat i u aktuální generace. Vůz v základním motorovém i výbavovém provedení by se měl cenově pohybovat okolo 630 000 korun, což není vůbec špatná cena, za tak atraktivní vůz.