Ministerstvo dopravy si pro nás od příštího roku chystá sadu kompletně nových dopravních značek a dokonce by mělo dojít i k modernizaci těch starých. Na silnicích nás tak budou nové miniboardy ministerského snažení informovat o chodcích, žábách a dalších tvorech.
Ministerstvo posílá do jednání vyhlášku doplňující zákon o podobě dopravního značení platného pro Českou republiku. Tato vyhlášky by měla přivést na naše silnice nové, nám dosud neznámé značky a také by se měla podívat na zoubek těm starším. U nich bude hodnotit jejich oznamující funkci, a pokud moudré hlavy napadne, jak sdělení značky ještě více zjednodušit a zároveň lépe pochopit, šup s nimi na předělání.

ridici-jsou-z-dopravni-situace-v-benesove-rozhorceni-1375435547

Změna se bude týkat například stávajících výstražných značek, která bude řidiče informovat o častém výskytu osob či zvěře na daném úseku dopravní komunikace. Jedno z těchto značek bude označení Chodci, které bude řidiče varovat pro častý výskyt osob na krajnici či přímo na okraji vozovky. Podle dodatkových tabulek by na určitých místech měli tito chodci naskákat také na segwaye či kolečkové brusle.

490425-top_foto1-7kpqh

Z jiných značek budou mít radost hlavně naše ratolesti, protože kravičky a jelínky na těch plackách u silnic doplní také žabičky a koníčci, kteří už konečně přestanou táhnout ten ošklivý velký vozík, který je ve skutečnosti nejspíše armádní kuchyní z první světové války.

cedule-kun-vary-zakaz_denik-605

Další značky budou mít za úkol doplňovat význam jiných značek. Týká se to především označení pro chystané nízkoemisní zóny. Ty budou doplněny o cedule oznamující začátek či konec takovýchto zón. Dále budeme mít značky označující okruh, konec okruhu a …

620_555eeead6314f

Ale proč bychom vám měli vše prozrazovat. Jen si pěkně počkejte nejpozději do roku 2025, kdy by se novinky měli na silnicích objevit. Radíme vám však opevnit se možná trochu větším množstvím trpělivost, protože u naší vlády člověk nikdy neví a možná nás ještě překvapí konečným datem zavedení těchto značek.