Ostré SUV začínají válet a jak se zdá, automobilky chtějí požadavkům co nejvíce vyhovět. Jedním z nich bude zřejmě i Porsche, které si nyní nechalo patentovat označení GT5, což by mohlo znamenat plány na výrobu SUV, které bude hájit pověst této značky.

Enormní obliba SUV se stala pro dnešní trh s automobily už naprosto typická a lidé si na neustálý přísun nových korábů městských silnic zvykli. Novým žhavým tématem je však výroba ostrých a luxusních verzí těchto automobilů.

620_555ae1ba63812

Bentley vyrábí svou Bentaygu, Lamborghini řeší výrobu Uruse a jak je vidno, lidé po těchto strojích lační. Zdá se, že i Porsche nechce promeškat svou příležitost a nyní si nechalo patentovat označení GT5. A co to znamená? Nejspíše rozšíření řady GT, která momentálně zahrnuje modely 911 GT3, 911 GT3 RS a Cayman GT4. Vždy se jedná o speciální exemplář vycházejícího ze základního modelu, který se může pochlubit odlehčenou konstrukcí a skvělé pocity za volantem. A patrně se nám tato řada rozroste o nový model.

porsche-carrera-gt_22917

Označení bychom sice měli, ale jaký model bude toto označení nést jisté není. Porsche nic neprozradilo, ale pokud si dáme dvě a dvě dohromady, tak zjistíme, že všechny modely, které jsou ryze sportovně zaměřené již svou GT verzi mají. Jediným modelem, který tedy zbývá je Panamera, Cayene a nebo Macan.

preview

Je tedy dost pravděpodobné, že nové GT bude zasahovat do segmentu SUV a vytvořilo by tak velmi vážnou konkurenci například pro Range Rover Sport SVR. Na druhou stranu je pravdou, že například tento model už překonává Porsche Cayene Turbo S. Jeho modernizace do stylu GT by nás ovšem vůbec neurazila.

11_large

Žádost o udělení této ochranné známky sice již nějaký ten čas čeká na své vyřízení, ale až nyní se samotná automobilka vyjádřila slovy, že s novým modelem GT počítají a že na něj případných adeptů je až až. Tak uvidíme.