Stejně jako někteří slavní herci u nás, i v zahraničí, dostávají svá čestná místa v síních slávy, jinak tomu není ani u automobilů, které v některých filmech hrají více méně důležitou roli. Jedná se o vozy, které ve snímcích představují jako jeden z klíčových prvků a právě zařazení do síně slávy se nyní dočkal i Rolls Royce.

Jeho vůz z filmu And the Woorld Stood Still. Který znáte spíše pod názvem Den, kdy se zastavila země, byl slavnostně přijat do Britského Národních Archivu, kde jsou umístěny ty největší poklady nejen britské, ale i celosvětové kinematografie. Název tohoto vozu je Wraith a jeho obdoby jsme mohli vidět i ve filmech jakými byla slavná bondovka Goldfinger z roku 1964, Velký Gatsby z roku 1974 a dalších.

1936PhantomRollsRo_1013413i

A aby Rolls Royce tuto událost náležitě oslavil a zároveň na ní upozornil, připravil si pro autosalon v New Yorku speciální koncept modelu Wraith, se kterým si dal opravdu záležet. Vůz se pochlubí úžasnou kombinací stříbrného laku, který byl na karoserii nanášen nejrůznějšími technikami, díky čemuž můžeme na tomto exklusivním kousku sledovat zajímavou hru stínu a světla na stříbrném podkladu. S tímto lakem ladí i barva dveří, které se otevírají naproti sobě a mají polstrování z kůže s antracitovým nádechem.

RR_3564_small

O pohon tohoto vozu, by se měla postarat V dvanáctka o objemu 6,6 litrů, twin-turbo, která dává výkon šílených 624 koňských sil. Jedná se tak o neskutečně nadupanou bestii, která by měla být schopna udělat z nuly na sto za necelých 4,4 sekundy.  A to už je pořádná síla.

_F4A9872_door_open_small

Jaký bude celkový osud tohoto speciálu, zda jej uvidíme v nějakém dalším filmu, nebo se po své premiéře jen přikryje plachtou, a bude stát v garáži, nevíme. Jisté je však to, že do sériové výroby určitě nepůjde, což je poměrně škoda. Jedná se totiž o kus opravdu poctivé řemeslné práce, na které to je vidět.