•    Mezinárodně uznávané a prestižní ocenění za design pro Volkswagen Passat, Passat Variant a Golf Sportsvan

Modely Passat, Passat Variant a Golf Sportsvan patří k vítězům letošní soutěže Red Dot Design Award. Volkswagen tak získal hned tři ocenění v prestižní mezinárodní designérské soutěži v kategorii „Produktový design“.

Osmá generace modelu Passat, resp. Passat Variant, patří mezi nejinovativnější automobily ve své třídě a stanovuje měřítka v oblastech kvality, komfortu, potěšení z jízdy a v neposlední řadě i designu. Příď vozu s otvory pro přívod vzduchu, protaženými až k okrajům karoserie, působí díky dynamickým proporcím širokým a silným dojmem. Stylovou eleganci propůjčují novému modelu Passat také další prvky, jako je dlouhá, nízká kapota motoru, krátké převisy a dlouhý rozvor.

https://youtu.be/GlMlYIl4REk

Atraktivní a dynamický je i Golf Sportsvan, který svou nezaměnitelnost staví na mnoha stylistických detailech, mezi něž patří velmi dlouhý pás bočních oken s dvěma doplňkovými okny (v oblasti střešních sloupků A a D) a charakteristická ostrá boční linie. Golf v kategorii MPV nabízí nejvyšší úroveň variability interiéru s podélně posuvnou zadní lavicí. Navzdory kompaktním rozměrům nalezne uvnitř dostatek místa pro pohodlné cestování pět osob včetně zavazadel.

https://youtu.be/BwyCzBfazDg

Soutěž Red Dot Design Award slaví letos 60. výročí od svého založení a toto ocenění je v oblasti produktového designu tradičně považováno za pečeť kvality a vynikající úroveň designu. Porota, složená z respektovaných designérů, profesorů designu a odborných novinářů z 25 zemí, se vyznačuje především neutralitou a vysokou odborností.