Subaru se již delší dobu chystá vpadnout jako velká voda na americký trh. A aby na začátek opravdu zapůsobil, připravil si na autosalon v New Yorku opravdovou lahůdku, která nejednomu vytře zrak. Expandovat chtějí skrze značku STI, která je se Subaru neodmyslitelně spjata. Jako určitou vizitku sebou Subaru do New Yorku vzalo WRX, na kterém se opravdu vyřádili.

Jedná se o téměř kompletně předělaný vůz, který je tak specifický, že byl nazván performance konceptem. Vůz je poháněn přeplňovaným, čtyřválcovým boxerem o výkonu 300 koní, který byl převzat ze závodního speciálu BRZ Super GT, který závodí na okruzích v Japonsku.

front.

Tento vůz je doslova našlapán nejnovějšími technologiemi ze světa motorsportu. Obdržel nové odpružení, podvozek či brzdy. Kapitolou sama pro sebe je kompletně nový bodykit, který naprosto zásadně přetváří podobu tohoto vozu. Ten teď tak trochu připomíná Porsche 911 a svým vzhledem se zařazuje mezi jeden z nejpřitažlivějších vozů současnosti (alespoň podle našeho názoru).

rear.

Podle slov společnosti zaručují všechno tyto prvky naprostý posun v jízdních vlastnostech vozu. Dávají vozu maximální ovladatelnost, která je zaručena i na úplné hranici možností vozu. Řidiči se tak do ruky dostane nástroj, se kterým mohou udělat opravdu velkou parádu a hlavně na okruzích budou moci vytěžit veškeré maximum, které tento vůz nabízí.

interior..

Tento vůz se dá považovat za určitou vstupenku Subaru do USA. A vstupenka je to vskutku dech beroucí. My se moc těšíme na to, s čím se Subaru pochlubí příště a hlavně jak bude vypadat první vůz v sériové podobě, který bude určený přímo pro USA. Kdo ví, možná že se i tento koncept prodere až do výroby. Osobně bychom se vůbec nezlobili, kdyby tomu tak opravdu bylo. Na druhou stranu bychom asi trochu záviděli a přáli si podobný kousek i pro Evropu.

wheel.