Kamion před vašim autem může být velmi často nepříjemnou záležitosti a snaha o jeho předjetí může skončit i neštěstím. Samsung se tedy rozhodl podívat se této problematice na kloub a přichází s unikátním systémem, který umožní vidět skrze kamion.
Jízda za kamionem není příjemná snad žádnému řidiči na světě, a proto se je snaží velmi často předjet. Bohužel právě předjíždění kamionů patří mezi nejčastější důvody kolize na dopravní komunikaci. Řidiči totiž velmi často vůbec netuší, zda nejede v protijedoucím pruhu jiné vozidlo a riskují tak střet.

details

Statistiky tento smutný fakt jen potvrzují, a proto bylo na čase tuto problematiky určitým způsobem vyřešit. Svůj návrh přinesla také společnost Samsung se svým jedinečným konceptem pohledu skrze kamion. Řešení je naprosto primitivní, avšak perfektně funkční.

dayornight

Na masku chladiče kamionu, autobusu či jiného rozměrného vozidla se umístí kamera, která snímá obraz před kamionem. Tento obraz je pak přímo streamován na display, který je umístěn na zadní část kamionu, například tedy na dveře. Díky tomu má řidič za kamionem iluzi, že vidí skrze celý kamion a může tak v poklidu mapovat dopravní situaci a v případě potřeby a volného prostoru kamion předjet.

samsungsafetytruck

Tento vcelku jednoduchý a účinný systém má pouze jedinou nevýhodu a tím jsou vysoké pořizovací náklady a také velká náchylnost jak kamery, tak i zadního displeje na poškození.  Podobný systém již v minulosti prezentoval i Mercedes, který opatřil jeden ze svých vozů diodovými páskami, které přenášely obraz z druhé strany vozu, díky čemuž vůz získal iluzi neviditelnosti. Vy se nyní můžete podívat na video, ve kterém je technologie od Samsungu prezentována. Za nás palec nahoru a doufejme, že se podaří najít kompromis, díky kterému bude podobný systém na kamiony běžně montován.