Již v loňském roce si začala francouzská automobilka pohrávat s myšlenkou vytvoření kompaktního pick-upu, který by stavěl na již zaběhlém modelu dceřiné společnosti Dacia, a to na modelu Duster. A jak se zdá, tato vize se stává realitou.
Nový a vskutku zajímavý model od Renaultu bude směřovat primárně na rozvojové trhy, kde se jeho potenciál uplatní nejvíce. Svou premiéru si odbude na světovém autosalónu v Buenos Aires, ale my se již nyní můžeme podívat alespoň na první návrhy a nákresy tohoto pracanta.

re40_55768e0fdc495

Tyto návrhy dávají podobě vozu poměrně jasné základy a je z nich možné potvrdit domněnky, které okolo celého projektu kolovaly. A to totiž, že se bude jednat o model stojící na základech Dacie Duster, tedy malého SUV, které v tuzemsku známe pod znakem Dacie, ovšem v jiných zemích jezdí pod logem Renaultu.

re20_55768e0f8afc4

Zpracování Dusteru do užitkové podoby se však neobjevuje poprvé. Již dříve se výrobce pokoušel přiblížit model užitkové sféře a to variantou Oroch, která disponovala korbou na zádi. Novinka by měla disponovat dvojicí dveří, což ovšem neznamená, že bude vůz určen jen pro dva členy osádky. Míst k sezení zde najdeme pět a i velikost ložné plochy by podle Renaultu měla být velice štědrá.

re80_55768e1003bbc

Přítomnost tohoto modelu i na evropském trhu zatím není potvrzena, ale ani vyvrácena. Své jasné místo má již nyní na trzích jižní Ameriky, kde se pick-upy již delší dobu setkávají s velikým úspěchem a to dokonce takovým, že pick-upy zabírají v rámci trhu s užitkovými vozy, celé tři čtvrtiny.

re81_55768e101d5e3

Pick-up by měl být jedením ze zástupců nové modelové nabídky společnosti, která již představila velkoprostorový Espace, crossover Kadjar a levné SUV Kwid. Těšit se však můžeme ještě na nástupce Laguny, který bude zástupcem střední třídy. Svou premiéru si odbyde 6. července.