•    Velmi přesná data zvyšují komfort a snižují spotřebu paliva
•    Prediktivní asistent efektivity v Audi Q7 ušetří až 10 % paliva
•    Šéf vývoje Prof. Dr. Ulrich Hackenberg: „Význam map s vysokým rozlišením dále poroste.“

Audi Q7

Prémiová značka vyvíjí společně se silnými partnery nové mapové podklady s vysokým rozlišením. Aktuálním příkladem potenciálního využití těchto dat je prediktivní asistent efektivity v novém Audi Q7, který využívá topografické údaje pro výrazné zvýšení hospodárnosti a komfortu jízdy. Mapy s vysokým rozlišením budou hrát důležitou roli také pro autonomní jízdu.

audi 001

Audi A8

„Význam trojrozměrných map s vysokým rozlišením v budoucnosti dále poroste,“ říká šéf vývoje Audi Prof. Dr. Ulrich Hackenberg a jako typický příklad využití uvádí autonomní jízdu: „Zde využíváme tato data zejména v situacích, v nichž je rozhodující precizní předvídání – například na kříženích dálnic, rozvětvení dálnic a dálničních sjezdech a nájezdech.“ U různých prototypů pracuje Audi na navigační mapě budoucnosti se strategickými partnery, jako je nizozemský poskytovatel mapových podkladů a navigačních přístrojů TomTom. Progresivní technika nové generace Audi A8 ukáže cestu k autonomní jízdě a využití map s vysokým rozlišením.

Již dnes zákazníci Audi profitují ve velké míře z přesných mapových podkladů. Prediktivní asistent efektivity v novém Q7 používá – i při vypnuté funkci navigace – velmi precizní data o průběhu trasy, která již zahrnují informace o výškovém profilu. Na přání může systém přispívat k úspoře paliva. Cíleně upozorňuje řidiče na situace, v nichž by měl smysluplně snížit rychlost jízdy. Prediktivní asistent efektivity rozpoznává zatáčky, kruhové objezdy a křižovatky, klesání a stoupání, jakož i obce a značky omezující rychlost – v mnoha případech dlouho před tím, než je řidič může spatřit. Při maximálním využití potenciálu tohoto systému lze snížit spotřebu paliva až o deset procent.