Polovina příštího roku přinese novinku v podobě šesté generace menšího modelu společnosti Volkswagen jménem Polo. Podoba vozu prozatím není jistá, ovšem hovoří se o určité inspiraci současným Passatem.

Současná generace tohoto malého, spíše městského vozu, již pamatuje mnoho. Její prodej začal v roce 2009 a i přes facelift z roku 2014 si vůz zaslouží generační obměnu jako sůl. Měl by se jí dočkat již v příštím roce, který přinese již šestou generaci tohoto velice oblíbeného modelu. Prozatím však není nic jisté ohledně podoby vozítka. Premiéra by měla proběhnout na březnovém autosalonu v Ženevě, ovšem zde bude veškerou pozornost strhávat nový facelift Golfu, protože je možné očekávat i Frankfurtské odhalení.vwpo20_577a18855e363

Šestá generace bude nová, a když říkáme nová, tak myslíme zcela nová. Bude předělána totiž od úplného základu, který nově bude stát na platformě MQB s označením A0. Tu by v budoucnu měl využít i malý crossover od Seatu, či Audi A1 druhé generace. Automobily této platformy by měly sdílet stejné rozvory náprav, zkrácené převisy a to zejména v přední části, a také podobně velké karoserie.

Jak možná v budoucnu bude automobil vypadat, nám naznačil grafik Theopihilius Chin, která napasoval příď současného Passatu na předek malého městského vozu, což nepůsobí zrovna nejlépe. Nicméně Volkswagen poslední dobou volí designovou evoluci, než výrazné revoluce.vwpo40_577a188580e08

Ať bude automobil vypadat jakkoliv, již nyní je jasné, že pod jeho kapotou nalezneme něco revolučního. Tím by měla být nabídka motorů začínajících atmosférickým litrovým tříválcem MPI, který nalezneme ve Škodovácké fábii či vozech UP!, Mii a Citigo. Nad tímto motorem bude stát přeplňovaná verze s výkonem 85 kW a také čtyřválcové patnáctistovky TSI a TDI. Zážehová verze by měla nabídnout výkon až 120 kW, ta vznětová 96 kW. Obě tyto verze tedy budou pěkně živé a nové Polo s nimi bude velký rošťák hlavně mimo město.