Chris Evans dělal podle svých vlastních slov to nejlepší, aby navázal na věhlas slavného pořadu, ale bohužel to nestačilo. V pořadu tak zůstal pouze jednu jedinou sezónu.

Jak jistě víte, před nějakým časem jsme vás informovali o tom, že pořadu Top Gear se stále nedaří dostat z krize, která nastala v momentě, kdy z ní odešli všichni tři hlavní moderátoři, na kterých pořad stál. Nové díly nezaznamenaly příliš velkou diváckou úspěšnost a ani moderátoři si příliš nesedli. Hlavní roli zde měl nově hrát Chris Evand, který měl slavnou trojici moderátorů nahradit, ovšem jak sami uznáte, toto sousto na něj bylo až příliš velké a Evans zcela pohořel. Ze všech stran se na něj totiž valila kritika, a výsledkem toho je, že se nyní Evans rozhodl pořad opustit.

Svou rezignaci na post moderátora nejsledovanějšího motoristického pořadu oznámil Evans na Twitteru a to pouhý jeden den po odvysílání poslední epizody celé 23. série pořadu, která byla prvně se zcela novým týmem moderátorů. Vyjádření z jeho strany bylo prosté: „Odcházím z Top Gearu. Dal jsem do toho to nejlepší, nebylo to dostatečné,“.

Pro Evanse to musel být pořádně náročný den, protože se v ten samý den zjistilo také to, že jej policie vyšetřuje ze sexuálního útoku, který měl být spáchán v devadesátých letech. Prozatím není vůbec jasné, kdo se ujme žezla moderování po něm, ani to kdo další stávající Top Gear opustí. Ne všichni totiž diváky nadchli, a někteří zas naopak nadchli, jako Chris Harris a Rory Reid.

Odchod Evanse byl způsobem divácky kritizované série, kterým se nelíbily obehrané myšlenky a málo nových nápadů. To mělo za následek nízkou sledovanost a kritiku, která povětšinou směřovala do Evanse, jakožto hlavní postavy celé této show. Většině z diváků vadilo především jeho vystupování. Hlavní postavou se tak nejspíše stane LeBlanc. K němu by tvůrci mohli přihodit Aniston a Perryho, přejmenovat pořad na Přátelé, a bude vystaráno.