Společnost Nissan má o své budoucnosti poměrně čirou představu a to nejen z hlediska marketingu a směřování samotného vývoje společnosti. Nissan poměrně jasně naznačuje, že se budoucnosti nebojí a moc dobře ví, že si budoucnost žádá nové a neotřelé způsoby řešení koncepce vozů.

Tuto svou vizi nám jasně předvedl i na autosalonu v Ženevě, kde se pochlubil zcela nový modelem Sway, který představuje futuristické okénko do této společnosti.

2

Ačkoliv Nissan vyprodukoval hned několik opravdu dravých vozů, jeho doménou jsou spíše klasické rodinné vozy, na které zákazníci slyší. Proto ani nový model nepředstavuje žádný supersport, ale jedná se o klasický vůz kompaktních tvarů, který však disponuje unikátní schopností zavést osobu, která na něj pohlíží, do budoucnosti. Tvary vozu jsou vskutku originální a neotřelé. Toto pravidlo platí shodně pro interiér i exteriér a všude na voze zakopáváte o netradiční designová řešení. Co se exteriéru týče, na první pohled zaujmou ostře řezané linie, které však působí velmi elegantně a oble.

3

Nalezneme je na přední masce, v zádi vozu, ale i na bocích, kde obě předchozí části krásně propojují. Příď zaujme velkým rozšklebením bočních difusorů a velkou maskou chladiče, která je elegantně propojena s předními světlomety. Záď vozu je zase zajímavá dvojící koncovek, které jsou zapuštěny přímo do masivního zadního nárazník a také tenkými, stáčenými, zadními lampami. Naprosto luxusní záležitostí je však střecha vozu, která je společně s čelním sklem vyrobena z jediného kusu skla a tak se uživateli vozu nabízí naprosto jedinečný výhled.

4

Co ovšem působí nejlépe z celého vozu, kromě střechy, je interiér. Ten působí velmi stroze, avšak elegantně a funkčně. Patrná je inspirace z předešlých konceptů sportovních vozů iDx. Vše je zde vzdušné a propojení chromu a béžového plastu a pískovým působí velice moderně. Zaujme také displej, který působí jako by byl do palubní desky jen tak vsunut a majitel vozu by si jej mohl kdykoliv donést pryč. Celkově by se dal interiér shrnout jako retro v novém kabátku.

5

Už nyní nám něco říká, že Sway se na silnice jen tak nepodívá, jestli vůbec. Pokud se tak opravdu stane, určitě to nebude v takové podobě, v jaké nám jej představil Nissan nyní. Jedno si z něj však můžeme vzít. Některé z prvků se totiž určitě začnou objevovat v jednotlivých novinkách této automobilky a to je to, co nás na Nissanu tak moc baví.