Asi každý milovník pořadu Top Gear, a nejspíš i každý milovní automobilů, zaznamenal zprávu, která se momentálně šíří jako blesk po celém světě. Jedna z klíčových postav světově nejúspěšnějšího pořadu Top Gear anglické televize BBC dostala distanc.

Jedná se o nenapravitelného hulváta a rýpala Jeremy Clarksona, který od společnosti dostal stop v účinkování v pořadu, a vysílání celé nové série bylo pozastaveno. Jenže co se vlastně stalo?
Large Image
Jeremy Clarkson je znám tím, že si pro ostré slovo nejde daleko, což se mnohokrát projevilo v samotném pořadu a je to také jedna z věcí, díky které je tento pořad tak populární. Již několikrát však byly Clarksonovi poznámky natolik hrubé, že za ně BBC dostávala i pokutu a dokonce i oficiální žádosti od států, kterých se tyto poznámky týkaly.
2Avšak důvod, proč byl Clarkson z natáčení momentální série vyřazen, je přeci jen trochu jiný. Při natáčení jednoho ze šotů byl celý štáb ubytován v hotelu. A jak to tak bývá, hvězdy jsou po natáčení hladové a žíznivé a tak je potřeba je občerstvit. Jenže ejhle co se nestalo, občerstvení se opozdilo, což pana Clarksona vytočilo do takové míry, že slovně a poté dokonce i fyzicky napadl jednoho z producentů.
3
Tak alespoň takto nějak zní nejčastější verze, které je však jen zdrojem dohad. Nikdy z přítomných osob se totiž k situaci nechce vyjadřovat a celá věc je prozatím v šetření. Mlčí tak nejen Clarkson, muž, který byl napaden, ale i kompletně celá BBC. Všichni se tedy nyní ptají, zda bude vyhazov Clarskona definitivní, nebo bude jeho činnost pozastavena, aby mu bylo ukázáno, že i přesto že je jednou z hlavních hvězd, nemůže si dovolit vše. Dost nepravděpodobné je také to, že by televize celý tento skandál vyvolala uměle, jen aby zvýšila svou sledovanost.
2
Jisté je také to, že samotná existence pořadu není ohrožena. Další dva moderátoři, tedy James May a Richard Hammond neohlásili, že by z důvodu odchodu svého kolegy také sami pořad opustili. A sami producenti pořadu ví, že kdyby se tak stalo, celý pořad by ztratil mnoho ze své originality a jeho sledovanost by začala rapidně klesat. Nám by pak nezbývalo nic jiného, než začít sledovat americký, nebo popřípadě nedej bože, japonský Top Gear.