Oddělení společnosti Nissan s názvem Nismo se specializuje na úpravu běžně vyráběných modelů, které přetváří na opravdové skvosty Japonska. Pánové z tohoto oddělené opravdu vědí, co dělají a proto jim pod rukama vznikají neuvěřitelné vozy, které okouzlí nejen svým vzhledem, ale také výkonem.

1

Typické je pro ně použití bílé barvy s červenými detaily, které dodají karoserii na dravosti, dynamičnosti, ale zároveň i na eleganci. Dalším typickým prvkem je výrazný bodykit každého vozu, který má za úkol ukázat, že se nejedná o standardní model, či jen tak na koleni upravený vůz. Bodykit, který vychází z Nisma je vždy opravdová bomba, která dělá z vozu, na kterém je umístěna, neskutečného dravce, před kterým se ostatním vozům rozklepou kolena.

2

Dalším přírůstkem do rodiny Nismo je upravený roadster Nissanu 370 Z, který se představil na Chicagském autosalonu. V jeho těle tepe motor 3,5 litru V6, který odesílá výkon na zadní nápravu. O tento transfer se stará sedmistupňová automatická převodovka. O zlepšení podávaného výkonu se stará uhlíková hřídel, který snižuje hmotnost celého vozu a samosvorný diferenciál ordinuje, kam bude síla odesílána.

3

Zlepšení se dočkal také výfukový systém, který je zakončen dvojící koncovek. Díky speciální úpravě je ve výfuku snížen protitlak, což podporuje efektivnější odvod spalin ven z vozu. Nissan se zaměřil také na zkrácení převodů, což podpořilo lepší akceleraci vozu.

4

Celý automobil je maximálně odlehčen a odpružen, což výrazně usnadňuje práci brzdám o velikosti čtrnácti palců vpředu a třinácti vzadu.

5

O Nissanu je známo, že rád vychází svým zákazníkům vstříc a proto pokud se bude vůz líbit většímu počtu lidí, nebrání se zavedení výroby tohoto konceptu. Je tak možné, že se tento model bude prohánět během příštích několika let třeba i na našich silnicích.