Pokemon Go se stal mobilním fenoménem, ve kterém na reálné mapě hledáte pokemony. Ne všichni si však uvědomují, že hrát hry za volantem při řízení není úplně nejlepší nápad. Své o tom ví i tento mladík, který díky této hře zlikvidoval automobil.

Pokud na ulicích potkáte osoby, které koukají do svých mobilů, neustále se kolem sebe rozhlížejí, a chodí sem a tam po celém městě, nejspíše jste narazili na někoho, kdo hraje hru Pokemon Go. Tato mobilní aplikace je založena na principu pohybu osoby po reálné mapě, kde se mu skrze aplikaci schovávají pokemoni a on je musí vyhledat a chytit. Lidé tak chytají virtuální pokemony a někdy si ani neuvědomují, kde že to vlastně pohybují. Tato aplikace byla sice spuštěna jen před několika dny, ale již nyní trhá rekordy v užívání. Lidé si však mnohdy neuvědomují to, že někdy je vhodné tuto hru vypnout.Pokemon-go

Co je na této aplikaci pozitivní je to, že abyste našli pokemony musíte se pohybovat a hodně chodit. Hra má tak trochu i tělovýchovný charakter. Někteří uživatele však hledají cestu jak toto obejít, a tak se nechávají automobilem vozit, popřípadě jej sami řídí. To udělal i osmadvacetiletý muž z New Yorku, který hrál tuto hru během řízení, které nezvládl a s bratrovým vozem naboural do stromu.

Skutečný majitel vozu o výletu svého bratra netušil a vše zjistil, až poté, co k nehodě došlo. Problém to pro něj je proto, protože automobil nebyl havarijně pojištěný a podle fotografií lze usuzovat, že tento automobil se na silnice již nepodívá. Řidič naštěstí nehodu přežil bez zranění, ovšem svému bratru nejspíše příliš radosti neudělal. Už jen z toho důvodu, že si na auto teprve dvacetiletý bratr dlouho šetřil a pak jej ještě rok opravoval, aby bylo schopno jezdit. No jak to tak vypadá Pokemon Go není jen zábava. Proto na vás apelujeme nehrajte když řídíte prosím.