Finální testovací fáze značky Škoda probíhá především na tuzemských silnicích. Nyní se do této fáze dostal i nový Kodiaq, kterého se podařilo zachytit na D11 a to s minimálním maskováním.

První sedmimístné SUV od značky Škoda se nám představí na podzim na autosalonu v Paříži. Vůbec první kompletní odhalení však nastane již za pár týdnů a to v Berlíně 1. září. V tuto dobu také bude finišovat nyní probíhající testování maskovaných prototypů, kteří se prohánějí především na našich silnicích.skko40_578f6d6280551 (1)

Jeden z těchto exemplářů byl nyní zachycen i na D11 a to jen s velmi minimalistickým maskováním. Automobil jel směrem na Hradec Králové a celkově bylo možné spatřit hned pět Kodiaqů. Ti měly zakrytou masku chladiče, ovšem odhalené již byly přední velice úzké světlomety, které připomínají model Land Rover Discovery Sport. Tyto světlomety jsou horizontálně členěny, ovšem členění není tak výrazné, jak se původně předpokládalo. Zadní světlomety jsou zde také do jisté části odhaleny a velmi připomínají zadní svítilny Range Roveru Sport. Ovšem na snímcích je patrná folie v barvě karoserie, která jejich skutečný tvar skrývá.skko50_578f6d62d3189

Automobilka poskytne celé posádce, která bude převážně rodinná, velké množství komfortu. Zadní řada sedadel je určena především pro děti. Zajímavé je všímat si nejrůznějších chytrých řešení, na kterých si automobilka dává v poslední době opravdu hodně záležet. Zajímavá je například přítomnost spacího setu, kdy je v druhé řadě sedadel přítomna deka, klapky na oči a speciální opěrka hlavy, která jí drží v přirozené poloze.skko81_578f6d631816e

Pokud například otevřeme dveře, vysunout se speciální ochranné plastové lišty, které zabrání poškození vozu například na parkovištích. Ve voze je přítomný například i interkom pro komunikaci s pasažéry úplně vzadu. A naprostou bombou je permanentní připojení k internetu, díky kterému jsou například zobrazovány mapy Google v navigaci.