Moderní technologie čím dál tím pevněji svírají i automobilový průmysl a samotné vozy. Nejrůznější asistenti, kteří přebírají povinnosti řidiče, se čím dál tím častěji stávají běžnou součástí každého z vozů.

Jeden z nich nyní představuje společnost Mercedes-Benz. Jeho nejnovější asistent se nazývá Elf Driving, který přebírá veškerou odpovědnost řidiče. Právě tento systém autonomního ovládání vozidla, je jedním z největších technologických problémů, které současné automobilky řeší. Automobilky jako Tesla, a další horečně pracují na tom, aby řidičům přinesly ty nejspolehlivější a nejlepší technologie, díky kterým se majitel vozu volantu již ani nedotkne.

Většina z těchto automobilek spoléhá na elektronickou cestu, sledování vozovky, cedulí, dělících čar a pruhů. Trochu od lesa na to však nyní přichází společnost Mercedes-Benz. Ten zanechal jedničky a nuly v šuplíku a na místo nich přichází s něčím zcela jedinečným. S čím? Tak na to se podívejte v tomto videu, které neberte vůbec vážně a berte jej jako přání všeho nejlepšího do nového roku jak od Mercedesu, tak i od nás.

https://youtu.be/Ckw_POFnV0U