Volkswagen si pro své zákazníky a fanoušky připravil zcela nový koncept, který bude naznačovat vzhled nově připravovaného velkoprostorového vozidla. To si klade navázat na úspěchy legendárního vozu Volkswagen Type 2.

S blížící se konferencí elektronické techniky CES, která se bude pořádat v Las Vegas, se i Volkswagen snaží připravit si pro své zákazníky a fanoušky to nejlepší. Na letošním ročníku se pochlubí nejen s nejnovějšími technologiemi, které se budou postupem času objevovat v jeho vozech, ale představí také koncept velkoprostorového modelu, který v sobě tuto techniku již ponese a který bude naznačovat podobu plánované, sériově vyráběné, verze.Showcar CES 2016

Prozatím nám automobilka nabídla pouze kraťoučké video, ve kterém můžeme vidět jen několik základních tvarů vozidla, ale nic víc. Podle Volkswagenu se bude jednat o automobil bořící hranice. Nízká cenovka a dlouhý dojezd, to budou nejsilnější argumenty, proč si tento vůz pořídit. Co se dojezdu týče, objevují se spekulace, že by měl být vůz schopen ujet 400 až 500 km na jedno nabití, díky čemuž by konkuroval nenovějším elektromobilům na trhu s poměrně vysokou cenovkou.
vw-ces
Pokud budete pozorní, všimnete si, že kamera ve videu v jeden moment zachytí i kus názvu automobilu na zádi. Spekuluje se buď o názvu Duo-E, nebo o Budd-E, který si automobilka nechala v nedávné době registrovat. O tom, že se jedná o velkoprostorový vůz, není pochyb. Video jasně ukazuje krabicový tvar vozu, který by jen těžko mohl standardnímu osobnímu automobilu.volkswagen-2016-ces-electric-car-teaser-2

Všemu také nahrává ten fakt, že automobilka ohlásila nový model, který by se měl vměstnat mezi modely Caddy a Multivan. Tvary tohoto vozu by měly odkazovat na první Transporter, tedy Type2, který byl poprvé představen v roce 1949. Sériová výroba nového modelu by měla začít v roce 2017.