Vzhled nového Kodiaqu nepatří mezi ty, které strhávají pozornost všech hned v prvním okamžiku. Divák potřebuje trochu času, aby si na vůz navykl a sžil se s ním. Automobilka Škoda však k jeho vzhledu dostává spíše pozitivní ohlasy a již nyní si pro nás připravuje Kodiaq ve verzi Scout. To však není vše.

Pokud není Kodiaq na první pohled atraktivní, je zcela jistě praktický. Automobilce se podařilo vytvořit automobil ergonomických tvarů, jehož vzhled nenadchne každého, ovšem vnitřní prostor by měl. Na nový design vozů Škoda si však budeme muset pomalu zvykat. Objeví se totiž i u dalších modelů, které budou z Kodiaqu vycházet a cílem designérů je to, aby bylo hned při prvním pohledu na vůz jasné, že se jedná o vůz Škoda.skko10_57ed3bb7b0075

Proto nás tento design bude provázet i u nového Yetiho a také u zcela nového, malého SUV. Co se týče Kodiaqa, tak stále není vyloučeno, že se i do Evropy podívá verze kupé, která bude prodávána na čínském trhu. U Kodiaqu se však zcela určitě můžeme těšit na tři výbavové stupně a objeví se i specifikace Laurin a Klement. Dočkáme se i Sportline a velmi potěší i specifikace Scout.

Pokud se podíváme do budoucnosti, tak v nejbližší době na nás čeká faceliftovaná Octavia. Prozatím se proslýchá, že se bude jednat o poměrně radikální řez, který tento model přiblíží současnému designovému trendu automobilky. Potvrzeny jsou oddělené přední světlomety, a dočkáme se i dalších radikálních změn.skko20_57ed3bb83095e

Co se týče interiéru, zde se bude novinka držet při zemi, ovšem se snahou přiblížit se Superbu. U automobilky však prozatím nemůžeme očekávat výrazné změny v oblasti konektivity a digitalizace. I přesto, že současné automobily nabízí prostor pro jejich zavedení, Škoda si prozatím tyto změny drží v záloze.