•    Nový rychlostní rekord pro speciálně upravený Beetle LSR s 550 k
•    Nejlepší výkon v rámci akce World of Speed Event na Velkém Solném jezeře Bonneville v Utahu (USA)

Beetle LSR

Speciálně upravený Volkswagen Beetle stanovil nový rychlostní rekord v rámci tradiční akce World of Speed Event na pláních vyschlého jezera Bonneville v Utahu (USA). Beetle LSR (Land Speed Record), poháněný motorem 2.0 TSI s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva, dosáhl na jednomílovém úseku rychlosti 328,195 km/h (205,122 mil/h), což je nejvyšší zaznamenaná rychlost v historii modelu Beetle.
Volkswagen Beetle LSR
Pro rychlosti vysoce přesahující hranici 300 km/h byl Beetle LSR dalekosáhle přepracován a přizpůsoben platným pravidlům pro rekordní jízdy na solné pláni. Nejvyšší výkon motoru TSI 2,0 litru (mimo jiné s novým turbodmychadlem, jinými písty, vačkovými hřídeli, ojnicemi a upravenou hlavou válců) byl zvýšen na 550 k. Rekordní vozidlo se zároveň může pochlubit pozoruhodným točivým momentem 571 N.m.

Pro extrémní podmínky byl Beetle vybaven speciálními koly a pneumatikami pro jízdu na solném povrchu a světlá výška jeho karoserie byla výrazně snížena. Samosvorný diferenciál navíc vylepšuje trakci, zatímco potřebnou ochranu jezdce zajišťuje soubor bezpečnostních opatření, tvořený ochranným rámem pro případ převrácení, závodním sedadlem včetně pětibodových bezpečnostních pásů a hasícím systémem. Držitel rekordu kromě toho disponuje dvěma brzdnými padáky, které přispívají ke zpomalení vozu Beetle z vysokých rychlostí.

Výkon dosažený při rekordních jízdách, pořádaných každý rok v létě, byl oficiálně zapsán závodní asociací USFRA (Utah Salt Flats Racing Association).