Static photo, Colour: Florett Silver

•    Hybridní pohon s možností vnějšího nabíjení, turbodieselem a pohonem quattro
•    Dojezd s elektrickým pohonem až 56 km, průměrná spotřeba 1,9 l/100 km
•    Velmi bohatá sériová výbava, cena od 2 251 900 Kč včetně 4leté záruky výrobce, navíc s akčním paketem Lifestyle

Audi Q7 e-tron quattro

Audi uvádí na český trh dlouho očekávaný model Audi Q7 e-tron quattro, první vůz na světě vybavený hybridním pohonem s možností vnějšího nabíjení, vznětovým motorem a pohonem všech kol quattro. Luxusní SUV nabízí suverénní jízdní dynamiku v kombinaci s příkladnou ohleduplností vůči životnímu prostředí. S čistě elektrickým pohonem lze na jedno nabití akumulátorů ujet až 56 km a kombinovaná spotřeba činí pouhých 1,9 litru nafty na 100 kilometrů. Novou podobu náskoku díky technice si mohou zákazníci značky Audi dopřát za cenu od 2 251 900 Kč.
Static photo Colour: Tofana White Audi Q7 e-tron 3.0 TDI quattro: This car is not yet on sale. It has not yet been homologated and is therefore not subject to the 1999/94/EG guideline.
„Druhá generace Audi Q7 se hned po uvedení na český trh v loňském roce zařadila mezi naše bestsellery, čímž navázala na úspěchy svého předchůdce. Nyní přichází dlouho očekávaná hybridní verze Audi Q7 e-tron quattro, která ještě umocní atraktivitu naší vlajkové lodi v segmentu SUV,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika. „Verze e-tron umožňuje elektrickou jízdu po městě s nulovými emisemi, zatímco na delších cestách zajistí pohon osvědčený turbodiesel 3.0 TDI s mimořádně nízkou spotřebou paliva, který je v případě potřeby podporován elektromotorem. Výsledkem je skutečně působivá akcelerace v jakékoli jízdní situaci.“

Nové Audi Q7 e-tron quattro je prvním hybridním modelem Audi v segmentu SUV. Zdrojem hnací síly je nejen vidlicový šestiválec 3.0 TDI s nejvyšším výkonem 190 kW (258 k) a maximálním točivým momentem 600 N.m, ale také elektromotor o výkonu 94 kW a maximálním točivém momentu 350 N.m. Hybridní systém s osmistupňovou samočinnou převodovkou tiptronic může k pohonu používat pouze spalovací motor, pouze elektromotor, nebo obě jednotky současně.
Audi Q7 e-tron 3.0 TDI quattro, Wallbox with control panel, electric charging
Řidič modelu Audi Q7 e-tron quattro má kdykoli k dispozici suverénní jízdní dynamiku, ilustrovanou zrychlením z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy, ale kromě toho může cestovat také s mimořádně nízkou spotřebou paliva 1,9 l/100 km. V čistě elektrickém režimu, v němž lze na jedno nabití akumulátorů ujet až 56 km, je spotřeba paliva dokonce nulová (a tím i emise). Sadu akumulátorů Li-Ion s kapacitou 17,3 kWh je možné nabít během 2,5 hodiny.

Zákazníci mohou objednávat nový model Audi Q7 e-tron quattro výhradně u prodejců Audi e-tron (AUTO JAROV Kunratice, TOP CENTRUM car s.r.o. a CAR POINT Karlovy Vary s.r.o.) za ceny od 2 251 900 Kč s DPH. V porovnání s konvenčními verzemi modelu Q7 zahrnuje sériová výbava navíc 19“ kola z lehké slitiny v pětipaprskovém designu Aero, panel přístrojů Audi virtual cockpit, systém MMI navigace plus s MMI touch, komfortní automatickou třízónovou klimatizaci, služby Audi connect e-tron a nabíjecí kabel se zásuvkou a příslušenstvím.

U příležitosti uvedení modelu Audi Q7 e-tron quattro na trh je nabízen akční paket Lifestyle se zvýhodněním 45 000 Kč včetně DPH, resp. 44 %. Součástí paketu Lifestyle za zvýhodněnou cenu 56 300 Kč jsou světlomety Audi Matrix LED, bezklíčkový přístupový systém Advanced key, zadní kamera, samostmívací vnitřní zpětné zrcátko, služby Audi connect na dobu tří let a Audi smartphone interface.

Ceník Audi Q7 e-tron quattro