U příležitosti autosalónu v Los Angeles představil VW s plnou parádou nejekologičtější model Golf blue-e-motion. Kilometry kabelů prošpikováný vůz se dostane do výroby asi až v roce 2013, ale už teď způsobil docela slušné pozdvižení elektrickým ekvivalent

S výrobou nového elektrického zázraku wolfsburská automobilka nepočítá dřív jak v roce 2013 a k zákazníkům se Golf blue-e-motion dostane až s příchodem roku 2014, ale aspoň je dost času na testování, ladění a vylepšování. Každopádně blue-e-motion je plně provozuschopný už teď. Jeho li-ionové baterie o celkové kapacitě 26,5 kilowat hodin vydrží dodávat autu šťávu na vzdálenost 150 kilometrů, což sice není dost ani na cestu z Prahy do Brna, ale na popojíždění po centru a jeho bezprostředním okolí to je naprosto vyhovující akční rádius.

 

Elektromotor nad přední nápravou (kterou samozřejmě také pohání) generuje maximální ekvivalent 115 koňských sil a 270 Nm prakticky už od nulových otáček, ale pro dlouhodobé použití si vystačí s pouhými 70 koňmi výkonu. Plný záběr potřebuje auto jen při akceleraci 0-100 km/h za 11,8 sekund nebo při jízdě nejvyšší rychlostí nastavenou na 135 km/h. Opět nebylo pro konstruktéry klíčové postavit auto lámající rychlostní rekordy, ale auto praktické pro každodenní provoz. Volkswagen ještě ani zdaleka neřekl poslední slovo a je tedy více než pravděpodobné, že se Golf blue-e-motion ještě bude v mnohém ohledu vyvíjet a zlepšovat, aby se stal pro zákazníky skutečně lákavou alternativou.