Jestli ve Wolfsburgu dodrží slovo a nepokusí se z něj při nějaké změně ve vedení vyvlíknout, dočkáme se už za tři roky produkčního modelu Roadster. 220k malý sporťák si oficiální debut má odbýt na domácím frankfurtském autosalónu v roce 2013 a hned násled

Už je to oficiálně potvrzené. Vedení Volkswagenu svolalo tiskovku na které oznámilo realizaci konceptu Volkswagen BlueSport, který by se měl realizovat pod oficiálním označením Roadster. VW věří v šanci projektu na úspěch, neboť jak sami zmiňují, náklady by měly být díky nové sdílené platformě MMB určené pro Audi R4 a nástupce Porsche 356/914. V cestě za zisky by mohly pomoct i další masově vyráběné díly, byť už v podobě upravených náprav Golfu nebo dalších komponent.

Co je ovšem nejzásadnější, avšak stále ověnčeno rouškou tajemství, to je motor. Původní koncept počítal se zeleně smýšlející pohonnou jednotkou, ale jak se zdá, má reálnou šanci na úspěch i přeplňovaná benzínová šestnáctistovka vyladěná na maximum 220 koňských sil, které by přenášela jak přes šestistupňový manuál, tak i sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG. Bližší informace budou asi určitě ještě dlouhou dobu prosakovat, protože produkční verze se nemá ukázat dřív než v roce 2013 na autosalónu ve Frankfurtu.