Na první pohled se VW Golf 6 R příliš neliší od sériového typu, ale odborníci z Erftstadt – MR CAR DESIGN se mu podívali pod kapotu na jeho srdce.

Hlavní důraz byl zaměřen na zvýšení výkonu motoru, na který si Golf 6 R nemůže stěžovat již ve standartním provedení z fabriky. Upgrade “MR6R” spočívá v úpravě řídící jednotky, mezichladičem nasávaného vzduchu, optimalizací sání a výrobou nového sportovnějšího výfukového potrubí. Tyto úpravy zvýší výkon motoru na neuvěřitelných 330 koní při 470 Nm. Firma  MR Car Design provádí několik druhů zvýšení výkonu a jen pro příklad uvádíme cenu 699 € (verze software, 45 kW, 450 Nm) . Ostatní ceny úprav dodavá firma na vyžádání.

V  Erftstadt nezapomínají ani aby jejich výkon byl přenesen na vozovku. Na  Golf 6 R se montují hliníková kola tzv. Strada 8×19 palců. Na nich vyniká 10 elegantně mírně zakřivených paprsků umocňující optické a technické detaily. Ta jsou obuta do pneumatik o rozměru 235/35-19. O dobré jízdní vlastnosti se starají nižší pružiny od specializované firmy na podvozky H & R.