Navzdory útlakům, reformám a nařízením šířeným z wolfsburgské centrály všemi směry Španělé nemají v plánu usnout na vavřínech a snaží se držet se zbytkem světa krok. Přitom nezapomínají ani na svůj vrozený temperament a v Paříži představený koncept IBA je

IBE je takovým černým koněm Seatu pro letošní rok. Poprvé byl spatřen na autosalónu v Ženevě, kde se mu dostalo jakéhosi zájmu dost důležitého na to, aby neupadl v zapomnění a na repete v Paříži se ještě trochu vyšvihl. Konstruktéry ale stále drží ekologická myšlenka malého sporťáku, které bude produkovat ještě méně emisí, než jeho posádka samotná. 3,83 metru dlouhou karosérii kupé bude pohánět výhradně elektrický motor s parametry 102 koní a 200 Nm.

Bohaté využití hliníku by mělo zachovat pohotovostní hmotnost pod hranicí jedenácti set kilo a mocný zátah motoru prakticky už od nulových otáček by měl IBE vystřelit z klidu na padesátku za 3,6 sekund a na stovku za 9,7 sekund. V případě dobře nabitých Li-Ion baterií by navíc neměl být problém dlouhodoběji setrvat na maximu 160 km/h. Maximální dojezd na plně nabité akumulátory byl přitom vyčíslen na 130 kilometrů, takže na výlety z Prahy do Brna nebo opačně můžete rovnou zapomenout.