Autosalón v New Yorku se nám nezadržitelně blíží. Již necelé dva týdny nás dělí od jeho začátku a velké automobilky začínají prozrazovat, jaké novinky návštěvníkům představí a na co všechno se tedy můžeme těšit. Pozadu nezůstává ani Ford, který nyní ukázal fotografie své nejžhavější novinky pro tento autosalón. Není jí nic menšího, než Ford Focus RS pro rok 2016.

Bude se jednat o automobil, v jehož žilách bude kolovat benzín řízlý adrenalinem. O výkon se totiž stará 2,3 litrový EcoBoost, který bude podávat výkon 315 koní. Síla tohoto stáda bude přenášena jak na zadní, tak i na přední kola, s tím že do zádi bude přenášeno asi 70% celkového výkonu. Tento hot hatch bude nabízet také adaptivní odpružení určené jak pro ulice, tak i zrádnější cesty.

16FordFocusRS_02_HRPohon všech kol je u tohoto vozu vyladěn do maximálního detailu. Díky tomu si řidič při zrychlování užije přetížení až 1g. Vůz bude standardně dodáván i s vysoce výkonnými pneumatikami Michelin Pilot Supersport, a pokud by to i tak nestačilo, k dispozici jsou i Pilot Sportcup 2s. Systém vozu je kalibrován společně s Ford Elektronic Stabil Center a také brzdami, díky čemuž má pilot nad vozem maximální kontrolu a vůz se chová tak, jak mu přikáže.

16fordfocusrs_01_hrNové aerodynamické úpravy, které proběhly na karoserii, se příznivě podepsaly na zvýšení přilnavosti a zlepšení stability při vysokých rychlostech. Toto RS bude mít oproti standardní verzi zlepšené aerodynamické vlastnosti asi o 9 procent.

16fordfocusrs_03_hrAutomobil nabídne také čtyři volitelné jízdní vlastnosti. Mezi ně patří Normal, Sport, Track, tedy režim určený pro okruhy, a velkou zajímavostí je režim drift, který bude umožňovat maximální přetáčení vozu díky přenesení výkonu na předek vozu. S novým RS si tak budeme moci vychutnávat kvalitní drift plný kouře ze spálených pneumatik.

16fordfocusrs_05_hrTo všechno nás čeká již začátkem příštího roku a v New Yorku se pořádně namlsáme.