Před několika dny jsme vás informovali o událostech, které momentálně otřásají základy britské televize BBC, tedy hlavně jejím pořadem Top Gear, ve kterém trojice slavných moderátorů prezentuje často vskutku neotřelou cestou vozy všech značek a velikostí.

Informovali jsme vás o tom, že Jeremy Clarkson, o kterém je známo že velmi rád uráží ostatní, a občas se chová jako hulvát, měl potyčku s jedním z producentů pořadu, za což byl dočasně vyhozen a natáčení pořadu bylo pozastaveno. Jelikož žádné ze stran nechtěla incident komentovat, nic nebylo jisté, avšak momentálně víme již vše.

3

K onomu incidentu skutečně došlo, a to v jednom z hotelů, ve kterém byl štáb ubytován po jednom z natáčecích dnů. Clarkson dostal po příjezdu na hotel chuť na steak s hranolky, avšak kantýna byla zavřená a tak právě dotyčný producent obstaral alespoň studené obložené mísy. To Clarksona rozčílilo tak, že začal producenta urážet a po kratší slovní potyčce jej dokonce fyzicky napadl.

Large Image

To vyplývá z protokolu, který BBC zveřejnila na svých stránkách. Jedná se o protokol, který byl zhotoven v rámci vyšetřování incidentu samotnou televizí. Jsou v něm zaznamenány výpovědi svědků i detailní popis událostí. Zároveň je z něj patrné, že tím, kdo na incident upozornil, byl sám Clarkson, který se dokonce později snažil producentovi omluvit.

2

Žádné z těchto gest však neobměkčilo vedení BBC, které se rozhodlo, že Clarksonovi nebude prodloužena smlouva. To znamená, že milého Jezzu v Top Gearu již neuvidíme, tedy pokud vůbec uvidíme samotný Top Gear. BBC se zřejmě bude snažit použít doposud natočený materiál, avšak další řady tohoto pořadu se nejspíše nedočkáme. Vše totiž bude nyní záležet na Hammondovi s Mayem, kteří se k situaci prozatím nechtějí vyjadřovat.

hammond-2

Hammond jen na své Twitteru sdílel příspěvek, který celou situaci velmi dobře podtrhuje. „Smutné ukončení éry. Všichni tři jsme hlupáci jiným způsobem, ale dohromady je to neuvěřitelná jízda.“ Nejspíše nám tím bylo i naznačeno, jak to se samotným Top Gearem vypadá do budoucnosti.