Americká klasika Lincoln se v poslední době zmítala v lehké krizi. Stále nemohla najít to správné pojetí designu svých vozů, které by se zákazníkům líbilo a zároveň by stále charakterizovalo podobu této americké legendy. S novým Continentalem je, však zdá se, tomuto trápení konec.

Na autosalonu v New Yorku, do jehož startu zbývá již jen velmi málo, se představí Lincoln se svým novým konceptem Continentalu, který působí vskutku famózně. Jedná se o design, který chválí snad všichni a všichni také prohlašují, že toto je cesta kterou Lincoln tak dlouho hledal.

lincolncontinentalconcept_01_front

Rozměry vozu budou větší než u Audi A6, nebo Cadillacu CT6. Interiér vozu dost jasně ukazuje, o jaký typ vozidla se jedná. Vše je vyhnáno do nejvyššího možného luxusu. Všude nalezneme příjemně hebké čalounění, nechybí přihrádky na šampaňské či malý stolek pro cestující vzadu. O perfektní požitek z hudby se stará systém Revel. Cadilac se vůbec nezalekl ani nejmodernějších technologií a tak mohou pasažéři ovládat některé funkce vozu přímo ze svého tabletu. Například skleněný panel, který je umístěn do střechy, a který lze elektronicky tónovat podle požadavků na průnik světla. Na své si však přijde i řidič, na kterého čeká například sedadlo, které si může nejrůzněji modifikovat, podle svých představ.

lincolncontinentalconcept_07_interior_0

O pohon vozu by se měl starat třílitrová V6, což je z technických specifikací vozu vše co vám nyní můžeme říci. Všechno ostatní totiž drží Lincoln pěkně pod pokličkou. Což je možná trochu škoda, ale zase na druhou stranu, premiéra vozu je již na spadnutí, takže na detailnější zprávy nebudeme muset čekat dlouho. Nás osobně však velmi zajímá, jak se Lincol popasuje s náhonem, kdy doposud volil vždy náhon předních kol, což pro takto velkou pohonnou jednotku není příliš vhodné. Na tento vůz se opravdu těšíme, a budeme ho i nadále bedlivě sledovat.

lincolncontinentalconcept_08_interior_0