Předešlé řady Lexusu s označením RX, který na sobě nese výrazné SUV prvky, se těšily opravdu velké oblibě mezi řidiči. Jednalo se o automobily, které byly líbivé na pohled, měly dobré jízdní vlastnosti a nabízely lusux, jako žádné jiné SUV ve stejné kategorii. I z toho důvodu si dal Lexus s novou řadou velké množství práce, a bude jí poprvé prezentovat až nyní na autosalonu v New Yorku. Přesně 1. dubna, a jelikož se jedná o velice sledovanou událost, pochybujeme, že se jedná o apríl.

Nový Lexus RX by nám měl výrazně narůst do prostorou. Oproti předchozím generacím má větší rozvor náprav a zvětšil se i nákladní prostor za C sloupky. Radost budou mít také dlouhání, které budete v tomto voze převážet, protože v zadní části sedadel je pro nohy vymezen opravdu velkorysý prostor. To samé platí i pro jejich hlavu, protože střecha je také o pak centimetrů výše, než tomu bylo doposud.

2015_lexus_rx_450h-pic-7852414201532533763

O podobě nového Lexusu příliš mnoho nevíme. Zveřejněny zatím byly jen některé teaserové fotografie. Dá se ovšem předpokládat, že tvarově bude vůz podobný menšímu crossoveru s označením NX, který se nám před časem představil, a který je alespoň podle našeho názoru opravdu přitažlivý.

140709912-3

Co se týče motorové výbavy, těšit se můžeme nejspíše na hybridní V6, která bude primárně určena hlavně pro americký trh. Pro Evropu bude určena především verze obsahující čtyřválec. Stejně tak tomu totiž bylo u předešlého modelu, který byl poprvé představen v roce 2008.

2015-Lexus-Rx-350-Interior

První Lexus RX spatřil světlo světa v roce 1997 a jednalo se o opravdu průlomový vůz. Lexus totiž v té době doslova překopal pojem středního SUV a výrazně se tak odlišil od konkurence. Jako první totiž toto SUV zaměřil primárně na silniční použití a vůz, i před své rozměry, mohl svou výbavou a hlavně svou rychlostí konkurovat i rychlým sedanům. A to samé se očekává i od této novinky.

2016_Lexus_RX_001