Elitní flotila policejních vozů patřící Dubaji je poměrně známá. Je totiž složena ze super vozů, které tamním strážcům zákona musí závidět úplně každý. Nalezneme v ní totiž takové značky, jako je Ferrari, Aston Martin, Porsche, Lamborghini nebo třeba Nissan GT-R. Pravidelně je tato flotila snů obohacována o nový přírůstek, a jinak tomu nebylo ani letos. Po dubajských pirátech silnic totiž půjde zbrusu nové BMW i8.

Tento ekologický supervůz v sobě ukrývá hybridní pohonnou jednotku a zároveň se může pochlubit skvělým plochým designem. Nemyslete si však, že tato úžasná auta mají za úkol prohánět se po pískem zasypaných silnicích v Dubaji. Tyto vozy mají spíše reprezentativní charakter a hlavně budují již tak dost vysokou míru prestiže celé Dubaje. Mohlo by vás napadnout, že o špinavou práci se starají nějaké standardní vozy, to bychom však nesměli mluvit o Dubaji. Dubajští místním loupežníkům ani se svými standardními vozy totiž nedávají příliš mnoho šancí. Vozí se v BMW řady pět ve verzi sedan. A to je poměrně dostačující porce výkonu na pronásledování zločince a vyvolání respektu.

2
Abychom se však vrátili k nové i8 ta je poháněna přeplňovaným 1,5 litrovým tříválcovým benzínovým motorem, který produkuje 228 koní. Tento motor je doplněn ještě o elektrický motor, který produkuje sílu 129 koní. Síla produkovaná benzínovým motorem je přenášena na zadní kola a ta z elektromotoru na přední. Plně nabitý může být vůz za méně než dvě hodiny. BMW tvrdí, že vůz je schopen zrychlit z nuly na sto za 4,5 sekund.
3Vůz je samozřejmě oděn do barev dubajské policie, tedy zelené a bílé, ale typický prvek modrého pruhu na přední masce chladiče byl zachován a tak je každému již při prvním pohledu na vůz jasné, o jaký automobil se jedná. Skvěle působí i dveře vozu, které se zvedají nahoru, což může být pro policejní využití trochu nepraktické, ale styl je styl.

4
V interiéru vozu příliš mnoho změn, oproti standardní verzi nenajdeme. Byla sem umístěna pouze vysílačka a ovladače signálního vybavení vozu, tedy všech majáků, které do něj byly umístěny. Ty navíc nejsou umístěny na viditelná místa na karoserii vozu, ale jsou pěkně schovány do interiéru a mřížek vozu.
5
Dubajská policie tak získala další drahokam do své sbírky a my se již pomalu začínáme ptát, zdali to nestačí. Nenapadají nás totiž snad již žádné další vozy, které by mohla Dubaj nakoupit a hlavně k čemu by je ještě mohla využívat.