Elitní flotila policejních vozů patřící Dubaji je poměrně známá. Je totiž složena ze super vozů, které tamním strážcům zákona musí závidět úplně každý. Nalezneme v ní totiž takové značky, jako je Ferrari, Aston Martin, Porsche, Lamborghini nebo třeba Nissan GT-R. Pravidelně je tato flotila snů obohacována o nový přírůstek, a jinak tomu nebylo ani letos. Po dubajských pirátech silnic totiž půjde zbrusu nové BMW i8.

Tento ekologický supervůz v sobě ukrývá hybridní pohonnou jednotku a zároveň se může pochlubit skvělým plochým designem. Nemyslete si však, že tato úžasná auta mají za úkol prohánět se po pískem zasypaných silnicích v Dubaji. Tyto vozy mají spíše reprezentativní charakter a hlavně budují již tak dost vysokou míru prestiže celé Dubaje. Mohlo by vás napadnout, že o špinavou práci se starají nějaké standardní vozy, to bychom však nesměli mluvit o Dubaji. Dubajští místním loupežníkům ani se svými standardními vozy totiž nedávají příliš mnoho šancí. Vozí se v BMW řady pět ve verzi sedan. A to je poměrně dostačující porce výkonu na pronásledování zločince a vyvolání respektu.

2
Abychom se však vrátili k nové i8 ta je poháněna přeplňovaným 1,5 litrovým tříválcovým benzínovým motorem, který produkuje 228 koní. Tento motor je doplněn ještě o elektrický motor, který produkuje sílu 129 koní. Síla produkovaná benzínovým motorem je přenášena na zadní kola a ta z elektromotoru na přední. Plně nabitý může být vůz za méně než dvě hodiny. BMW tvrdí, že vůz je schopen zrychlit z nuly na sto za 4,5 sekund.
3Vůz je samozřejmě oděn do barev dubajské policie, tedy zelené a bílé, ale typický prvek modrého pruhu na přední masce chladiče byl zachován a tak je každému již při prvním pohledu na vůz jasné, o jaký automobil se jedná. Skvěle působí i dveře vozu, které se zvedají nahoru, což může být pro policejní využití trochu nepraktické, ale styl je styl.

4
V interiéru vozu příliš mnoho změn, oproti standardní verzi nenajdeme. Byla sem umístěna pouze vysílačka a ovladače signálního vybavení vozu, tedy všech majáků, které do něj byly umístěny. Ty navíc nejsou umístěny na viditelná místa na karoserii vozu, ale jsou pěkně schovány do interiéru a mřížek vozu.
5
Dubajská policie tak získala další drahokam do své sbírky a my se již pomalu začínáme ptát, zdali to nestačí. Nenapadají nás totiž snad již žádné další vozy, které by mohla Dubaj nakoupit a hlavně k čemu by je ještě mohla využívat.

makawiel

AAA AUTO letos expanduje ve všech zemích, kde působí, vrací se do Polska

Previous article

Čtvrtá generace Lexusu RX

Next article

You may also like

More in Novinky