Golf je automobil mnoha tváří to už všichni víme. Co ale možná nevíme je to, že se sériově vyrábí i ve verzi Cabriolet, kterou sice v tuzemsku nesežene, ale hned u našich sousedů se těší značné oblibě a i proto se nyní dočkal faceliftu.

Volkswagen Golf patří mezi nejoblíbenější vozy Evropy. Jedná se o klasickou stálici, která vždy nadělá mnoho parády a ještě více užitku. Navíc se dá na vůz vždy spolehnout. Pokud vy sami chcete mít svého Golfa, ale zároveň byste rádi i trochu více stylu než je normální hladina, je pro vás skvělou volbou Golf ve variantě Cabriolet. S jeho koupí však ještě chvilku posečkejte, protože bychom se na Frankfurtském autosalonu měli dočkat faceliftované verze vozu.

vwgoca20_55e0600395745

U nás v Česku bohužel k dostání v minulých variantách nebyl a to již nějaký ten pátek i společně s modelem Eos, který z něj vycházel. Ovšem naši západní sousedé v Německu nedají na Golf s plátěnou stahovací střechou dopustit. Těší se zde opravdu velké oblibě a možná i proto se nyní Volkswagen rozhodl tento model faceliftovat.

vwgoca41_55e06003d6272

Omlazená verze by se nám měla představit již tento měsíc ve Frankfurtu nad Mohanem. Technicky se stále bude jednat o minulou generaci modelu Golf, ovšem drobné změny týkající se předního nárazníku a výrazných prahových nástavců jsou poměrně dost dobře rozeznatelné. V nabídce vozu bude také šest zcela nových laků, které bude doplňovat šest nových designů litých kol. Originální bude také stahování plátěné střechy a změny se dočkal i volant, interiérové dekory a některé tkaniny. Novinkou je i nový infotainment, zejména tedy systém Car-Net, díky kterému je možné propojit mobil s aplikacemi ve vašem telefonu, takže si velice rychle a snadno zjistíte, jaké bude za hodinu počasí, což se u kabrioletu vždy hodí.

vwgoca05_55e060035d4e2

Ani modernizovaná verze u nás k dostání nejspíše nebude, ale podle slov českého zastoupení VW v tuzemsku je možné v případě zájmu tuto skutečnost napravit a tento stylový vůz zákazníkům dopřát.