Pokud jste majiteli karavanu, či jiného většího přívěsu, jistě víte, že couvání s ním není žádná sranda. Věděli to i lidé u Volkswagenu a proto se rozhodli všem zoufalým řidičům trochu pomoci a vytvořili asistenta, který právě při couvání s větším přívěsem pomáhá držet směr přívěsu. Tento nový systém pak Volkswagen prezentuje ve svém novém vtipném videu.Trailer Assist, přesně tak zní jméno tohoto asistenta, který se dodává jako nadstandardní vybavení u většiny velkých vozů produkovaných automobilkou Volkswagen, jako jsou modely Passat, Touran, Tiguan a další. Tento asistent je určený především pro ty řidiče, kteří pravidelně, či občasně zapřáhnou za svůj automobil rozměrnější přívěs. Asistent komunikuje s elektronikou celého přívěsu a drží jeho kola v ideální poloze vůči zatáčení vozidla.

Díky tomu je karavan při couvacích manévrech dokonale ovladatelný a zabočuje přesně tam, kam řidič potřebuje. No, a aby byla tato technická dokonalost co nejlépe zdokumentována, rozhodl se Volkswagen natočit reklamu, kde celý tento systém představuje ve své nejextrémnější podobě.vw-passat

Řidič Passatu Variant se prohání po menším severském městečku i se svým přívěsem na zádi. Nejezdí ovšem popředu, nýbrž pozadu a to poměrně vysokou rychlostí. Okolní lidé na vůz jen nevěřícně koukají a vrtí hlavou. Vrchol celého videa pak přijde v okamžiku, kdy se Passat rozhodně předjet, tedy spíše přecouvat celou kolonu, která ho ve svém couvání brzdí.

Volkswagenu jde především o to, aby ukázal, že couvání s tímto systémem je vlastně úplná hračka. Pokud se auto nachází dokonce ve vhodné pozici, může bez problému zacouvat zcela samo. Řidič jen pomocí zpětného zrcátka najde tu správnou polohu a pak už jen zařadí zpátečku a ovládá pedály. Nic víc, nic míň. I když v této reklamě, jedno tajemství přeci jen je.

makawiel

Nový Volkswagen Touran je nejlepší ve své třídě

Previous article

Jaké novinky si pro nás chystá Škoda

Next article

You may also like

More in Novinky