Pokud jste majiteli karavanu, či jiného většího přívěsu, jistě víte, že couvání s ním není žádná sranda. Věděli to i lidé u Volkswagenu a proto se rozhodli všem zoufalým řidičům trochu pomoci a vytvořili asistenta, který právě při couvání s větším přívěsem pomáhá držet směr přívěsu. Tento nový systém pak Volkswagen prezentuje ve svém novém vtipném videu.Trailer Assist, přesně tak zní jméno tohoto asistenta, který se dodává jako nadstandardní vybavení u většiny velkých vozů produkovaných automobilkou Volkswagen, jako jsou modely Passat, Touran, Tiguan a další. Tento asistent je určený především pro ty řidiče, kteří pravidelně, či občasně zapřáhnou za svůj automobil rozměrnější přívěs. Asistent komunikuje s elektronikou celého přívěsu a drží jeho kola v ideální poloze vůči zatáčení vozidla.

Díky tomu je karavan při couvacích manévrech dokonale ovladatelný a zabočuje přesně tam, kam řidič potřebuje. No, a aby byla tato technická dokonalost co nejlépe zdokumentována, rozhodl se Volkswagen natočit reklamu, kde celý tento systém představuje ve své nejextrémnější podobě.vw-passat

Řidič Passatu Variant se prohání po menším severském městečku i se svým přívěsem na zádi. Nejezdí ovšem popředu, nýbrž pozadu a to poměrně vysokou rychlostí. Okolní lidé na vůz jen nevěřícně koukají a vrtí hlavou. Vrchol celého videa pak přijde v okamžiku, kdy se Passat rozhodně předjet, tedy spíše přecouvat celou kolonu, která ho ve svém couvání brzdí.

Volkswagenu jde především o to, aby ukázal, že couvání s tímto systémem je vlastně úplná hračka. Pokud se auto nachází dokonce ve vhodné pozici, může bez problému zacouvat zcela samo. Řidič jen pomocí zpětného zrcátka najde tu správnou polohu a pak už jen zařadí zpátečku a ovládá pedály. Nic víc, nic míň. I když v této reklamě, jedno tajemství přeci jen je.