•    Volkswagen Touran je nejbezpečnějším kompaktním MPV na trhu
•    Potvrzení účinnosti komplexního bezpečnostního konceptu oblíbeného rodinného vozu

Volkswagen Touran

Nový Touran byl nezávislou organizací Euro NCAP oceněn jako nejbezpečnější kompaktní MPV. Touran se tak řadí mezi nejlepší vozidla v oblasti pasivní bezpečnosti, která byla testována v roce 2015.

Volkswagen-Touran-17

Již v září 2015 obstála nejnovější generace oblíbeného rodinného MPV v náročných nárazových testech Euro NCAP a obdržela nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. Do celkového hodnocení se přitom počítaly výsledky ze čtyř dílčích oblastí: ochrana dospělých cestujících, ochrana dětí, ochrana chodců a asistenční systémy.
Der neue Volkswagen Touran

Organizace Euro NCAP v roce 2015 opět zpřísnila kritéria svých testů. Oblast ochrany cestujících získala ještě více na významu po zavedení nové nárazové zkoušky celou přídí vozidla do nedeformovatelné překážky. Nejen v ní, ale i ve všech dalších náročných testech si nový Touran vedl znamenitě, čímž se zařadil mezi nejbezpečnější automobily v Evropě. Svůj podíl na tom má mimo jiné optimalizovaný skelet karoserie v kombinaci se sériově dodávanými systémy, jako je elektronicky řízený stabilizační systém ESC s podporou řízení při ztrátě stability, včetně ABS a multikolizní brzdy. To vše s využitím modulární platformy MQB.
Der neue Volkswagen Touran

Mimořádnou roli hraje také systém preventivní ochrany cestujících, který dokáže vhodnými zásahy minimalizovat intenzitu případného nárazu. Kromě automatického napnutí bezpečnostních pásů rozpozná systém případný smyk vozidla a samočinně uzavře okna a střešní okno. Tím je zaručena nejlepší možná ochrana cestujících systémem hlavových a bočních airbagů. Pořiďte si nový Touran od autorizovaného prodejce.
Volkswagen-Touran-20

Euro NCAP zveřejňuje každý rok seznam vozidel s nejlepšími výsledky. V roce 2015 bylo náročným testům Euro NCAP podrobeno celkem 40 modelů od různých výrobců automobilů.