Na dlouhodobé a neustále stoupající úspěchy tuzemské automobilky Škoda jsme si již zvykli. Škodovka si prostě našla tu správnou cestu, která jí vyhovuje a která dělá radost i zákazníkům. Na jaké novinky se do ní můžeme těšit v příštím roce? Sejde z této vyšlapané pěšiny, nebo se bude striktně držet své dosavadní strategie?

Citigo

skci20_56a09f8bb5192Model Citigo se stal neprodávanějším minivozem u nás Škodovka s ním má ještě velká plány. V příštím roce chce zájemcům nabídnout automatickou klimatizaci, nový přehlednější infotainment, a světelné a dešťové senzory. Největší změnou, které si všimneme na první pohled, budou led světla denního svícení zabudovaná přímo ve světlometech.

Fabia

skfaco10_56a09f8c02250Ještě téměř čerstvý model se příliš změn nedočká, a pokud, tak se určitě nebudou týkat exteriéru, ale hlavně interiéru. Automobil by měl dostat adaptivní tempomat pro motory TSi a TDi. Automobil dostane také parkovací kameru s ostřikovačem a pro pejskaře bude k dispozici předělová síť.

Rapid

skrasb30_56a09f8ce91b3Rapid, stejně jako Fabia, dostane také parkovací kameru s ostřikovačem a kvalitnější ambientní osvětlení. Ve verzích Monte Carlo a Spaceback se pak budeme moci těšit z černě čalouněného stropu a černých sloupků.

Octavia

skoc10_56a09f8c4e8f8V poslední době se začalo šuškat, že se v příštím roce dočkáme faceliftované Octavie, ovšem nebude tomu tak. Na inovaci s nově dělenými předními světlomety si ještě nějakou chvilku počkáme. Prozatím nám bude muset stačit bezdrátové dobíjení telefonu a adaptivní podvozek.

Superb

sksu10_56a09f8d23980Vlajková loď značky samozřejmě také dostane bezdrátové dobíjení telefonu a rozroste se dokonce barevná nabídka ambientního osvětlení. K dispozici bude také sportovní podvozek s proměnlivým účinkem řízeni a kufr nyní budeme moci zavírat stejně jako otevírat, tedy máchnutím nohou pod nárazníkem.