Automobilce Škoda se podařilo uzavřít kontrakt, díky kterému začne vyrábět v Číně model Kodiaq ve verzi kupé, a také malý městský crossover, který bude svou velikostí srovnatelný s Fabií.

Krom kupé Kodiaqa, které bude nadmíru zajímavé se automobilka Škoda pustí také do výroby nového vozu kategorie Crosover Utility Vehicle, neboli CUV, a do automobilů s alternativním pohonem, a to vše přímo v Číně. Vyplývá to z dohody podepsané vedením automobilky, čánskou SAIC Motor a Saic Volkswagen, které v Číně pro značku vyrábějí.620_535f4b5091a1a

O speciální karosářské verzi modelu Kodiaq, určenou vyloženě pro čínský trh, se mluvilo již delší dobu, stejně jako o malém crossoveru, který by měl dosahovat velikosti Fabie. Vše se nakonec vyplnilo, a Kodiaq ve verzi kupé by se měl začít prodávat v polovině příštího roku, zatímco světovou premiéru by standardní verze měla tento týden v Berlíně.

Spolupráce naší republiky s Čínou se prohloubila podepsáním memoranda, které v nejbližších pěti letech počítá s investicemi ve výši až dvou miliard eur do rozšiřování paletové nabídky značky Škoda. Memorandum podepsaly společnosti SAIC Motor a Škoda, za přítomnosti čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a našeho prezidenta Miloše Zemana.sksn40_535f4b30382c1

Krom nových modelů a alternativních pohonů by měla spolupráce probíhat také v oblasti digitalizace individuální dopravy a v konektivitě vozidel. Škodě se navíc podařilo získat i kapitálovou účast na společném podniku SAIC Volkswagen Automotive Company Limited, což jí upevnili pozici nejen v rámci koncernu na území Číny, ale i v celém světě.