Nový Touareg je o čtyři centymetry delší než jeho předchůdce, nic méně s kitem JE DESIGN vypadá širší. Hned na první pohled upoutají kola z lehkých slitin a snížení, které propůjčuje vozu výraznější, agresivnější vzhled.

Agresivní tuningový paket pro všechny Touaregy

Specialisté z JE DESIGN připravili widebody kit, který je nyní k dispozici i pro nový Touareg R-Line. Již při opuštění výrobní linky ve VW, působí nové SUV sportovním designem. Přesto JE DESIGN pro něho připravil novou sportovní mřížku chladiče, přední spoiler,  přední a zadní lemy blatníků a zadní spoiler pátých dveří. Komponenty jsou převážně z polyuretanu (PU) a celý kit stojí  4641 Euro, což je výrobcem doporučená cena. Dokonalý vzhled pak zaručuje duální výfukový systém se čtyřmi nerezovými koncovkami (120 x 85 mm) za cenu 595 Euro. Kitem pro R-Line inženýři od  JE DESIGN doplnili tuningový program pro všechny modely VW Touareg II.

Zaručené zvýšení výkonu na 410 koní

V  JE Design se nesoustředí jen na vizuální proporce Touaregu, ale podívali se i pod kapotu. Díky optimalizaci systému řízení motoru, se výkon motoru 4.2 TDI zvýšil z 340 koní (250 kW) na 410 koní (302 kW) a maximální točivý moment skočil z 800 na 930 Nm. S tím i stouplo zrychlení z 0-100 Km/h u vozidla těžkého přez dvě tuny z 5,8 sekundy na 5,4 sekundy. Zvýšený výkon se projevil i na maximální rychlosti, která stoupla z 242 na 269 kilometrů za hodinu. Cena při dodržení jednoroční záruky na motor a turbodmychadlo je 2999 Euro. Při preodloužení záryky o jeden rok si zájemci připlatí 199 Euro. U menšího motoru 3.0 TDI se výkon z 240 koní (177 kW) zvýší na 285 koní (210 kW).

22-palcová kola z lehkých slitin “SUV-Select”

Chcete-li využít plně nabyté síly, je pro Vás připravené elektronické odpružení, které snižuje vozidlo o 35 mm. To to přiblížení k asfaltu, Vás vyjde na 1428 Euro. Podvozek poté dolňují dvaadvacetipalcová kola z lehkých slitin, která jsou obuta do pneumatik o rozměru 295/30. Disky mohou mít různou povrchovou úpravu: Stříbrné Shadow s leštěným přední částí, zadní matná černá, dále se stříbrnou přední matné a matné stříbrné grafitu s leštěnými hranami. Vlastní malované kola jsou k dispozici také tak, že každý majitel vozu Touareg můžete přizpůsobit vozidlem svému vkusu. JE DESIGN nabízí kompletní kola / pneumatiky v balíčeku za 5190 Euro.

Vybrané Alcantara interiér

Agresivní sportovní vzhled JE DESIGN Touareg je v rozporu s jeho luxusním interiérem. Zde specialisté JE DESIGN předělali celou palubní desku, výplně dveří a rozsáhlé střešní fólie potažením nejlepší Alcantarou která lze koupit.

Všechny komponenty jsou vybaveny certifikátem TÜV

Samozřejmě, že JE DESIGN nabízí příslušné certifikáty TÜV pro každý namontovaný komponent. Navíc, i přes zvýšení výkonu, VW Touareg je stále v souladu s emisními předpisy.

Více informací o kompletním tuningovém programu JE DESIGN získáte na telefonu +49 7131/203 84-0, nebo na internetových stránkách společnosti www.je-design.de/en