Volkswagen ukázal další koncept, který se sériového podání dočká jen sotva, ale ukazuje na potenciál automobilky uvést na trh crossover menší než je Tiguan. Jak to dopadne ukáže čas, ale reakce návštěvníků IAA byly dost kladné na to, aby se mělo marketing

Sice to nebylo oficiálně potvrzeno, ale taky to nikdo nevyvrátil. Volkswagen by se rád realizoval ve zcela nové modelové řadě malých rodinných aut a jak by si je představoval, to naznačují koncepty „up!“. Prvním, kterému se podíváme na zoubek, je dvoumístný sportovně střižený automobil určený pro volný čas – Buggy up!. Vzorem mu měly být volnomyšlenkářské aktivity mladých z 60. let, kteří se rádi proháněli po písčitých plážích včetně větších nebo menších dun. Aby Volkswagen neselhal, pověřil úkolem tým mladých designérů ještě nezkažených snižováním nákladů, což je na výsledku dost znát.

Lehká konstrukce nese 3.584 mm dlouhou, 1.672 mm širokou a jen 1.288 mm vysokou otevřenou karosérii se zvýšenými bočními prahy namísto dveří. Vytváří tak prosto skutečně vzdušného prostoru pro dvoučlennou posádku. O pohonu bohužel nic nevíme a strohé informace panují také o podvozku samotném stejně jako motorizaci. V úvahu připadají downsizingové čtyřválce s přeplňováním, určitou alternativu představují rovněž hybridní jednotky a otazník visí i nad pohonem všech kol. Sériová výroba však zůstane s největší pravděpodobností jen zbožným přáním.