Automobilka Porsche představila na svých internetových stránkách velmi zajímavé video, které umožňuje nahlédnout po pokličku výrobních tajů, jejího nejlegendárnějšího modelu jménem 911. Spolu s videem odhalila také několik zajímavých faktů, například kolik kravské kůže je potřeba na jeden kožený interiér tohoto vozu.

911 je jednou z největších automobilových legend, kterou nejde nemilovat. Její vzhled se napříč generacemi mění jen minimálně, a i přesto se jedná o dokonale moderní stroj, který chce mít ve své garáži snad každý. Důležité je, že koncepce tohoto vozu zde přetrvává stále ve stejné podobě a která je přijímána jak osobami staršími, tak i mladšími. Svůj podíl na výjimečnosti mají především jízdní vlastnosti tohoto vozu, které z 911 dělají jedno z nejlepších sportovních vozů na světě.PORSCHE-911-Turbo--991--4854_14

Legenda s pohonem umístěným nad zadní nápravou a zadním pohonem je s námi již od roku 1963 a po celou dobu své výroby je vyráběna ve Stuttgartu. A právě v továrně Porsche bylo natočeno i výše zmíněné video, které nese název Umění v pohybu a které ve zkratce mapuje výrobu nejnovější generace, která nese označení 991. Krom výrobních postupů přináší video také velice zajímavá fakta týkající se samotné výroby.porsche-The-new-image

Dozvědět se tak můžeme, že ve Stuttgartu bylo za celou dobu výroby toho modelu vyrobeno 820 tisíc kusů toho vozu. Také se dozvíme, že v současné době se stihne za jediný den vyrobit až 100 kusů, přičemž v roce 1986 stihli mechanici vyrobit za stejnou dobu pouze 30 exemplářů. Sestavení jednoho vozu trvá okolo 30 hodin a na jeden kožený interiér se použije kůže z pěti krav. Dozvíme se také jak slovo Porsche správně vyslovovat a mnoho dalšího.

Za nás by měly podobná videa dělat i jiné automobilky, protože dívat se pod ruce zkušených mechaniků je prostě něco nádherného.