Automobilka Porsche představila na svých internetových stránkách velmi zajímavé video, které umožňuje nahlédnout po pokličku výrobních tajů, jejího nejlegendárnějšího modelu jménem 911. Spolu s videem odhalila také několik zajímavých faktů, například kolik kravské kůže je potřeba na jeden kožený interiér tohoto vozu.

911 je jednou z největších automobilových legend, kterou nejde nemilovat. Její vzhled se napříč generacemi mění jen minimálně, a i přesto se jedná o dokonale moderní stroj, který chce mít ve své garáži snad každý. Důležité je, že koncepce tohoto vozu zde přetrvává stále ve stejné podobě a která je přijímána jak osobami staršími, tak i mladšími. Svůj podíl na výjimečnosti mají především jízdní vlastnosti tohoto vozu, které z 911 dělají jedno z nejlepších sportovních vozů na světě.PORSCHE-911-Turbo--991--4854_14

Legenda s pohonem umístěným nad zadní nápravou a zadním pohonem je s námi již od roku 1963 a po celou dobu své výroby je vyráběna ve Stuttgartu. A právě v továrně Porsche bylo natočeno i výše zmíněné video, které nese název Umění v pohybu a které ve zkratce mapuje výrobu nejnovější generace, která nese označení 991. Krom výrobních postupů přináší video také velice zajímavá fakta týkající se samotné výroby.porsche-The-new-image

Dozvědět se tak můžeme, že ve Stuttgartu bylo za celou dobu výroby toho modelu vyrobeno 820 tisíc kusů toho vozu. Také se dozvíme, že v současné době se stihne za jediný den vyrobit až 100 kusů, přičemž v roce 1986 stihli mechanici vyrobit za stejnou dobu pouze 30 exemplářů. Sestavení jednoho vozu trvá okolo 30 hodin a na jeden kožený interiér se použije kůže z pěti krav. Dozvíme se také jak slovo Porsche správně vyslovovat a mnoho dalšího.

Za nás by měly podobná videa dělat i jiné automobilky, protože dívat se pod ruce zkušených mechaniků je prostě něco nádherného.

makawiel

Volkswagen Golf GTI TCR

Previous article

Nové Audi R8 Spyder V10

Next article

You may also like

More in Videa