Výfukový systém pro Porsche 997

Společnost Capristo Exhaust Systems GmbH si pro nás připravila výfukový systém pro Porsche 997GT2 a 997 Turbo. Jak už název napovídá, tak se tato společnost zabývá právě výfuky, takže není třeba pochybovat o jejich kvalitách v tomto oboru.

 

Jaký je tedy výsledek? Tak ten nejdůležitější je samozřejmě výkon, ten se podařilo v nízkých otáčkách zvednou o 50 koní a zhruba 50Nm, ale v těch vysokých je to už jenom 15 koní, což není nijak extrémní navýšení. Tento výfukový systém, vyroben z nerezové oceli, má být velice kvalitní a za úkol má také snižovat emise. Jeho ohromující vzhled výborně padne k celkovému designu vozu. Nabídne nám také agresivnější zvuk, takže když nastartujete, tak vzbudíte celou vesnici.

 

Výfuk je místy také keramický, což vede k tomu, že se tak nezahřívá a podle Capristo Exhaust Systems GmbH to má vliv na rychlost průtoku výfukových plynů. Výfukový systém má také svou řídicí jednotku, přes kterou si můžete nastavovat systém podle vlastní potřeby a to samozřejmě přes dálkové ovládaní. Bohužel není známo, co přesně se dá nastavovat, ale nejspíš nebude chybět ladění zvuku dle vlastního stylu. Tato jednotka potom automaticky monitoruje a upravuje protitlak, tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu.

 

V tomto sportovním až závodním výfukovém systému nechybí samozřejmě ani závodní katalyzátory. Ano, výfukový systém se vám určitě bude líbit, ale jak uvidíte cenu 4 100 euro za výfuk, tak vám spadne úsměv z tváře. Na druhou stranu, kdo má na Porsche, proč by se nemohl dovolit takovou „lacinou“ investici. Na druhou stranu 4 100 euro rozhodně nezastaví ty největší automobilové nadšence, které zajímá jen adrenalin, rychlost a přetížení při agresivním brždění.