Není to tak dlouho, kdy bílá barva dominovala tuningové scéně. Firma CoverEFX z města Erftstadt se specializuje na všechny druhy automobilů a ve světě si vydobyla své jméno. Nyní se pustila do VW Touareg W12 Sport Edition.

Celé vozidlo je potažené folií CFC šedá matová metaliza kombinovaná s černou lesklou zdůrazňuje sportovní vzhled a chrání původní lak. Všechny ostatní doplňkové díly vstupní otvory, maska , zrcátka a i chromování jsou stříknuta do černé lesklé barvy. Celkový vzhled Touaregu doplňují zatmavená okna a udržují pomocí klimatizace nastavenou teplotu v interiéru vozidla.
 
Pod kapotou se skrývá nadupaný W12 a podle CoverEFX má nyní 500 koní a počet upravených exemplářů má být také 500. Výkonu bylo dosaženo  úpravou softwaru, který mimo jiné zahrnuje i odstranění omezovače rychlosti. Součástí je i sportovní vzduchový filtr a tlumiče výfuku.

Elektronicky řízený podvozek sportisch, který byl optimalizován pro nižší světlou výšku. Tam, kde jiné vozidlo ztrácí stabilitu, W12 Sport Edition snadno drží silnice. O styk s vozovkou se starají 22palcová kola Kahn RS-L z lehké slitiny obuté do 295/30 Pirelli Zero Scorpion. Disky byly dány do černé barvy ozdobené červeným proužkem.

Cena nového vozu, včetně tuningu, činí 140.500€