Sportovně laděné modely aut bývají dobrým základem pro různé úpravce. Ne jinak tomu není ani u modelu SEAT Leon Cupra R ,na který se podrobněji podívali specialisté od firmy JE Design. Cílem úprav nabyly jen kosmetické změny a i výrazné zvýšení výkonu mo

JE Design zvýšil výkon motoru přeplňovaného čtyřválcového dvoulitru z původních 265 koní (195 kW) na 330 koní (195 kW) a točivý moment vzrostl o 70Nm na pěkných 420 Nm. Takto nášlápnutý SEAT Leon Cupra R od JE Design dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy, což je o 0,4 s rychlejší než seriové provedení. Úprava motoru se projevila i na maximální rychlosti, která narostla o 18 km/h a činí 268 km/h.

Jak už jsme psali v úvodu, nejedná se jen o úpravu motoru, ale i dalších komponentů s tím spojených. Jedním z nich je i sportovní stavitelný podvozek od firmy KW, který umožňuje snížení až o 40mm. Kola zůstala o rozměru 19“, ale jsou ve stylu JE Designu.

Nápadnou proměnou též ve stylu JE Design prošel i exteriér a interiér vozu. Body kit se skládá z nové masky chladíče, mračítek na světlometech, spoiler pod přední nárazník, krytů prahů, difuzoru, prodloužení bočních částí zadního nárazníku a nepřehlédnutelné zadní stavitelné křídlo pátých dveří. Pro doplňky na karoserii byla zvolená jiná barva, jež se objevuje i v interiéru na koženém čalounění sedadel a palubní desce.