Berlin Taxi

Berlín Taxi je součástí prezentace, akce "Národní platformy pro elektrické mobility pro rok 2013“ a Volkswagen oznámila výrobu prvního elektrického vozidela tohoto typu. Zejména v městské zástavbě je zvyšování emisí velkým problémem a ten řeší elekt

Volkswagen uvažuje nejen o individuální dopravě ve stylu budoucích vozů Golf blue-e-motion, ale i příležitosti v použití jako vozidla pro veřejnou dopravu. Proto Volkswagen již nyní představil při prezentaci téma „Národní platformy pro elektrické mobility“ v Berlíně, jak může vypadat jeho elektromobil,jenž v tichosti městem prohání jako taxi. Po Milano Taxi, představil  Volkswagen již druhý koncepčně stejný cityvan, kterým chtějí pomoci přeplněným velkoměstům jako je Berlín. Zajímavostí je dopředu otevírání swing dveří, ovládání některých funkcí pomocí dotykové obrazovky jak pro potřeby řidiče tak i cestujících.

Nyní již jen můžeme doufat, že nezůstane u prototipů a tyto vozy zaplní ulice velkoměst. Prostě elektromotory jsou z ekologického pohledu jednou z cest k čistému a tichému životnímu prostředí.